четвер, 3 листопада 2016 р.

Година відвертої розмови "Літописець історії України".

В Центральній міській бібліотеці ім. Т.Г. Шевчека  для студентської молоді  пройшла година відвертої розмови "Літописець історії України" до ювілею Михайла Грушевського.


Присутні прослухали розповідь бібліотекаря про життя та діяльність М.С. Грушевського.
Вас цікавить наше минуле? Ви хотіли б відчути зв'язок зі своїм далеким предком? Подати йому руку через простір і час? Ви прагнете стати перед вічністю, що прозирає до вас з мовчазної безодні неба? Якщо так — читайте книги Михайла Грушевського – розпочала розповідь завідувач читальним залом Людмила Руденко.


Михайло Грушевський — не тільки перший Президент Української Республіки, видатний історик, дослідник української літератури, а й письменник, перекладач, етнограф, публіцист. До цього вагомого переліку титулів великого українця слід додати не менш вагомі — керівник наукового товариства імені Т. Шевченка у Львові, Українського наукового товариства у Києві та "Літературно-наукового вісника", газет, журналів, один із фундаторів Української Академії наук, академік. Діяльність Михайла Грушевського здобула не лише загальнонаціональне, а й міжнародне визнання.
Прожив Михайло Грушевський 34 роки в XIX і 34 роки у XX ст. Народився 29 вересня 1866 року у місті Холм (тепер Польща), а помер 25 листопада 1934 року у Кисловодську. Похований у Києві на Байковому кладовищі.
Фундаментальною працею Михайла Грушевського є його десятитомна "Історія України -Руси", в якій учений виводить початки Української держави з часів, що передували Київській Русі.
Епохальним явищем стала також незавершена праця "Історія української літератури", в якій М. Грушевський, за словами професора Д. Чижевського, "є вчений європейський, — обізнаний з європейською літературою, що для дослідження на полі української літератури та фольклору є необхідною передумовою" .
Белетристика — це лише одна гілка могутнього древа таланту Михайла Грушевського. Але, як влучно відзначив еміграційний літературознавець Богдан Романенчук, Михайло Грушевський "якщо й був у літературі гостем, то тільки аж ніяк не випадковим, а рідкісним".
Потім переглянули фільм про Михайла Грушевського режисера  Олени Єршової  та познайомились з книжковою виставкою «Літописець історії України».
Немає коментарів:

Дописати коментар