середу, 9 листопада 2016 р.

День української писемності та мови.

9 листопада - День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят. Його запроваджено 1997 року за ініціативою Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.


У листопаді 1997 р. був виданий указ Президента України "Про День української писемності та мови". У ньому сказано, що за ініціативою громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства встановлено День української писемності та мови. Свято відзначається щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
9 листопада 2016 року на українському радіо відбувся шістнадцятий радіодиктант національної єдності.


Акція традиційно відбувається у День української писемності та мови і має на меті об’єднати усіх небайдужих навколо українського слова.
 У цьому році до акції приєдналися і бібліотеки Кам'янського. Бібліотекарі абонементу Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка Юлія Задорожня та Наталія Вертій провели інформаційну годину з презентацією до Дня української писемності та мови
 та диктант для учнів 9 - А класу колегіуму №16 (класний керівник Юлія Носуль).


Об 11 годині на Першому каналі Українського радіо почалася  годинна радіопрограма, присвячена акції: йшлося про історію радіодиктанту, його учасників, умови написання, а об 11:30 прозвучав власне текст.


Диктував  доцент Київського університету ім. Б.Грінченка Олександр Авраменко.
Українське радіо запросило усіх охочих не лише долучитися і написати диктант, але й стати своєрідними співорганізаторами акції: створити свій власний осередок диктанту – зібратися родиною, колективом чи організувати написання у закладі, де ви працюєте або навчаєтеся, адже мета акції – не перевірка грамотності, а єднання!
До дня української писемності і мови бібліотека - філіал№9 презентувала літературну годину "Мова - коштовний скарб мого народу". До уваги учнів 8-б класу середньої школи№ 40 була представлена  книжкова виставка - рекомендація " Мова - духовний скарб нації". Гостем свята став постійний читач бібліотеки , поет з  Донеччини  Маслов В.Ф. Він читав свої вірші про Україну , про рідний край , про мирне життя .


 Діти читали  вірші про рідну  мову  та відповідали на запитання мовної вікторини "Подорож до країни  фразеології".


Немає коментарів:

Дописати коментар