Бібліотечний НЕформат

Несподівані рішення і знахідки, зовсім не властиві бібліотеці форми роботи, незвична тематика публічних заходів:НЕформатний клуб, НЕформатні події, НЕформатний захід, НЕформатний бібліотекар, НЕформатна реклама.


                  "Бути бібліотекарем означає те саме, що їхати на велосипеді:якщо ви перестаєте натискати на педалі
 і рухатися вперед, ви падаєте"
(Пауло Коельо)




 ЯКОСТЕЙ НЕФОРМАТНОГО БІБЛІОТЕКАРЯ


1.Здоров’я 

Активності просто неба. Треба мати відмінне здоров'я, щобпростояти стільки часу, та й не тільки простояти. 

2. Сила
 На заходах завжди багато бібліотечного інвентарю - все це несуть тендітні бібліотечні працівники. Потрібно бути сильним

3.Бути товариською й чарівною
Без цих якостей ніяк, адже саме вони дозволяють залучити нових партнерів і, спонсорів.

4.Многопрофільність 
Сучасний фахівець повинен знати не тільки що таке Word, але вміло користуватися фотошопом, відеомонтажем, вміти створювати колажі, гифки, мультики й т.і. 

5. Оригінальність з великим почуттям гумору 
Instagram, Facebook, Twitter - всю роботу треба показати так цікаво, щоб тебе побачили, лайкнули, репостнулі і навіть залили на свою сторінку. 

6. Креативність з проектним мисленням. 

Творчі ідеї, проекти, геніальні пропозиції дуже важливі в сучасній бібліотеці, щоб бути цікавими для читачеві. 

7. Артистичність 
Без цієї якості не можуть пройти бібліонічь, театральні вистави, відеозйомки, рекламні сюжети, передачі на ТБ. 

8. Доброзичливість
Нікому не сподобається бібліотекар з «пісним» обличчям. Посмішка, приємні манери, ненав'язливе професійне обслуговування - усіма цими якостями повинні володіти бібліотекарі.

9. Вміти писати 
Прес релізи, статті у ЗМІ, пости на блог і сайт бібліотеки - одна з непростих робіт бібліотечних фахівців. Грамотне написання інформації - це 100% успіх реклами будь-якого заходу.


                         Хюге-вечірка у бібліотеці на бульварі Героїв.

Хюге-вечірка відбулася у бібліотеці на бульварі Героїв за книгою Міка Вікінга "Маленька книга хюге. Як жити добре по-данські".


Перекласти "хюге" одним словом неможливо - це вміння радіти повсякденності та знаходити щастя у простих речах. Тепер ми знаємо, як зробити валізку з екстренною хюге-допомогою та 10 недорогих речей, які зроблять наше життя хюгнішим.


А ще переглянули "55 фактів про Данію", послухали пісні сучасних данських співаків та спробували шоколадне фондю. 


Все було дуже хюгно!


НЕформатний фестиваль


Фестиваль вуличной їжі в Кам'янському

Як Ви думаєте, ну що робити бібліотеці на цьому смачному святі життя?
Дражнить аромат смаженого м'яса і овочів, плову, сиру і ковбас, солодощів і фруктів. Хтось вже скуштував медовухи. Гамірно, смачно і весело!






Бібліотекарям Кам'янського нічого не залишилося, як пригощати кам'янчан інтелектуальною їжею. І тут вже ми постаралися.


До уваги городян були представлені книги зі смаком м'яти, малини, імбиру, перцю. Бібліотечна локація  «Читай зі смаком» відразу привернула увагу. Відвідувачі відмітили, що на фестивалі вона найцікавіша, інформаційна, весела, естетична і має вишукані смаки.






За печивом «Слід янгола» за рецептом Марії Матіос («Кулінарні фіглі»), яке спекла бібліотекар Валентина Суха, вишикувалася черга. Кумедна вікторина додала настрю.





А рецепти різноманітних страв за книгами братів Стругацьких, Агати Крісті, Астрід Ліндгрен, Мирослава Дочинця, Марії Матіос, Миколи Гоголя із задоволенням брали з собою.


Смачна вікторина, яку проводили бібліотекарі читального залу Алла Гузовська та Катерина Молчанова, нагадала про найкращі зразки класичної літератури. 



Гості фестивалю успішно пройшли випробування в яблучній вікторині разом з бібліотекарями відділу абонемента Юлією Задорожньою та Андрієм Енбулатовим. 



Бібліотекарі центральної бібліотеки для дітей Тетяна Дорофеєва та Тетяна Пісаревська підготували для дітей книжкові смаколики, де були українські страви,  шведський стіл,  італійська кухня. І погратися встигли, і відпочити!




А як Ви вважаєте: які страви найбільше до смаку  кам’янчанам. Відповідь правильна: вареники. Вареники з м'ясом, вареники з сиром, з вишнями, з картоплею. На другому місці, звичайно ж, борщ. І все це віявилося під час інтерактивного опитування «Ваш улюблений смаколик»


Виявляється на фестивалі вуличної їжі  можна пропонувати  і книжкові смаколики!



Що ж, друзі!До наступної зустрічі!Але досі розмірковую "Чи потрібні бібліотеки на кулінарному святі"?"

"Фестиваль рудих", фестиваль "Леді на велосипеді"

Бібліотекарі знають  найефективніший засіб виховання патриотизму і  любові до рідного міста:лише власний приклад.Тому бібліотекарі брали активну участь в усіх заходах цього святкового дня міста :від дуже важких і  серйозних - відкритті Аллеї слави,  зборі благодіний внесків  на видання книги "Життя обірвані війною" до веселих і дуже кумедних - Фестивалі рудих, фестивалі "Леді на велосипеді" тощо. І всюди ми залишалися вірними своєї професії і книзі.

На "Фестивалі рудих" бібліотекарки центральної бібліотеки для дітей Тетяна, Інна, Людмила, Тетяна були найрудішими, найкреативнішими, найкрасивішими і найкнижковішими!Чи не так? Свідченням цього є відзнака "За кращий образ",яку вручив мер міста Інні Табаковій і центральній бібліотеці для дітей!

"Спілка рудих" центральної бібліотеки для дітей.Чарівна лисичка і Незнайомка з Країни сонячних зайчиків.Руда вікторина і розмальовки, цікаві факти про рудих і море позитиву.











На фестивалі "Леді на велосипеді" бібліотекарь юнацького відділу Наталя Бохан була дуже стриманою, інтелігентною, книжково спокусливою.Чи не так? Леді у червоному і чорному з книжкою Ф. Стендаля "Червоне та  чорне" на велосипеді. Романтично? Чи не так? 
-Супер! Лучше всех! аааа...(відгуки на фейсбуці)
-Вот кто это! Крутая (відгуки на фейсбуці)







НЕформатний клуб

ВЧИСЬ КАЧАТИ СВОЇ ПРАВА

ШКОЛА ВИЖИВАННЯ ДЛЯ МОЛОДІ в юнацькому відділі працює понад три роки і спрямована на залучення підлітків у правове поле суспільного життя, на вміння виживати у будь-якій ситуації.
У цьому їм допомагають досвідчений юрист, веселий журналіст та цинічний реаліст.

ЗАВЖДИ НА ПОЗИТИВІ
Такий собі клуб для жіночок поважного віку ПОЗИТИВ+ став насправді порятунком від нудьги, часом, який витрачений на дотик до слова, музики, кіно. Думайте, як хочете, але 10—15 жінок щотижня знаходять сенс життя у бібліотеці, за філіжанкою кави, грою у лото, переглядах улюблених фільмів, концертів, спогадах, підтримці своїх захоплень подругами, хазяюванням  на бібліотечній клумбі.
Ось так і набираються позитиву одна у одній, і несуть велику купу  гарного настрою додому(бібліотека-філія №4, вул. Бурхана,9)

КАМЯНСЬКЕ-МІСТО В ЯКОМУ Є ДУША, про це щодня доводять члени краєзнавчого товариства "Кам'янське-Дніпродзержинськ".За десять років свого існування жодного повтору у темах, фактах і подіях, формах проведення засідань.До обговорення додаються нові факти і матеріали.Започаткований краєзнавчий фотоквест "Впізнай це місце", "Фотомандрівки Кам'янським".На авторські пішохідні екскурсії Любові Алексієвської завжди збирається велика кількість мандрівників.


КЛУБ МАЙБУТНІХ БАТЬКІВ "МАТРЬОШКА"




ФОЛЬКЛОР ПО- БІБЛІОТЕЧНОМУ


Понад десять років існує жіночий фольклорний гурт "Калина" у Кам'янському і вже пять років він працює у бібліотеці на Шевченка,14, допомагаючи бібліотекарям прищеплювати любов до української пісні, до України.Гурт має у своєму репертуарі понад 100 народних пісень:патріотичних, ліричних, обрядових, жартівливих.Жодний бібліотечний захід не обходиться без цього гурту:разом співаємо, колядуємо, щедруємо, відвідуємо фестивалі, беремо участь в усіх міських святах.
Саме бібліотека разом з фольклорним гуртом "Калина"(художній керівник Олена Косенко) започаткували традицію святкування Дня вишиванки у місті.
Влітку 2017 року бібліотека з "Калиною" взяли участь у Всеукраїнському фестивалі народної творчості "Червона калина" (м.Кривий Ріг) і здобули III місце.Спонсорували цю поїздку міський осередок політичної партії "Самопоміч"

КАМ'ЯНСЬКА ФОТОГРАФІЧНА ІНІЦІАТИВА-новий арт-проект юнацького відділу центральної міської бібліотеки імені Т. Г. Шевченка, модератором якого є член Національної спілки фотохудожників України Андрій Заїка.
Мета заходів, які проходять з ініціативи бібліотеки та фотохудожника Андрія Заїки:
Ø увійти в інформаційне поле сучасного фотомистецтва
Ø торкнутися ключових питань історії фотографії
Ø познайомитись з cучасними фотохудожниками
Ø сформулювати свою художню позицію
Ø опанувати методи створення проектів
Ø презентувати себе та свій арт-проект


НЕформатні події

АСОЦІАЦІЇ
Ми любимо грати в асоціації. До запропонованих слів відвідувачі пишуть свої асоціації. Це своєрідне опитування.

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ

А які асоціації викликають у Вас слова:Незалежність. Батьківщина.Мова.Народ.Нація.Війна.Конституція? Виявляється зовсім не просто знайти з чим асоціюється, наприклад, слово війна. Але було дуже цікаво  і всі впоралися з нелегким завданням.

Асоціації Андрія Енбулатова:

Незележність-дорослішання
Гідність-примара
Мова-сінергія
Нація-популяція
Війна-аборт
Народ-монада
Батьківщина-точка А
Конституція-побажання

Асоціації Марії Дружко:

Незележність-свобода духу
Гідність-життєвий вибір
Мова-моє обличчя
Нація-гордість
Війна-хвороба
Народ-це я
Батьківщина-група крові
Конституція-відповідальність


«З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»
Програма патріотичної акції  
до Дня Незалежності


11.00 День Незалежності. Дух


Відверта розмова про волю, свободу, незалежність, силу духа, патріотизм з о. Олександром
12.00-14.00 День Незалежності. Діти
Дитяче свято «Маленькі патріоти України»
14.00. День Незалежності. Образ

Фотовиставка Володимира Ніколича та Марини Михайлик
Виставка живопису Віри Богун та Ганни Руденко
 Дефіле «Українське завжди в тренді»
Майстер – клас  «Аква –грим від Ганни Руденко»
«В кожній пісні Україна»: пісні у виконанні етнографічного гурту  «Калина»
16.00   День Незалежності. Друзі.

Українські пісні і балади у виконанні Олексія Майбороди
(м. Дніпропетровськ)
17.00   День Незалежності. Слово     
Громадянська лірика у виконанні членів літературно-мистецького клубу «Віварт»



АРТ-ГАЛЕРЕЯ
Бібліотека володіє укнікальною  колекцією живопису Кам'янського художника -аматора Євгена Лебєдєва, яку пердала родина митця. 

ВУЛИЧНА-АРТ-ГАЛЕРЕЯ "ВІКНА".







#ПОВНИЙ_ УЛЬОТ#

"Місто професій" - приїхало до Кам'янського вперше у 2017 році.І центральна бібліотека для дітей не втратила свого шансу познайомити маленьких кам'янчан з професією бібліотекаря. Одні  працювали у відділі обслуговування, старанно підбирали читачеві істоичні романи, книги англійською для мами, інші охоче шукали відповіді на питання використовуючи енціклопедії, словники. Дехто завітав до відділу комплектування та обробки літератури. Вперше побачили інвентарну книгу, оформлювали карточки до алфавітного каталогу, здійснювали передплату періодичних видань на 2018 рік, встигли відремонтувати декілька книжок.

ІГРИ.КВЕСТИ.РОЗВАГИ

КРАЇНА ГІДНОСТІ-карткова гра, де гравці, як члени парламенту "Країна гідності" повинні приймати рішення про соціальну політику з урахуванням прав людини.Аргументуючи доцільнійсть прийняття тих чи інших рішень, гравці більше дізналися про соціальні права та їхні зв'язкиз соціальною політикою.До складу нашої команди увійшли міський голова Андрій Белоусов, депутат міської ради Юлія Полівода, голова молодіжної громадської організації ФРІДЖИН Олександр Рибалка, громадський діяч Олександра Порозова,голова молодіжної ради Колегіуму №16 Данило Озерний.Каманда Кам'янського грала проти команди обласної бібліотеки для юнацтва м.Запоріжжя і перемогла.

КЕШ-ФЛОУ - гра-тренінг, яка змінює життя!Усі, хто грав в неї, кажуть, що навіть після однієї гри щось змінюється у сприйнятті світу. Ми спрбували.Життя, звісно, після першої гри не змінилося, але дух командної гризахопив усіх.

СВІТ ГРОМАД- це перша   українська настільна кооперативна стратегія у жанрі соціального симулятора. Це означає, що ігрові події максимально наближені до реального життя і перемогти у грі можна тільки усім грацям разом.Нам сподобалося!Це наша гра!

КАРКАСОНВи – феодальний правитель однієї з провінцій середньовічної Франції. Вам належить розширювати свої володіння, будувати міста і монастирі, прокладати дороги і не забувати мудро керувати своїми підданими, адже саме вони приносять вам успіх у суперництві із сусідами. Це умови гри «Каркасон».Чули про таку? Вона тепер є і у нас!
Український фонд соціальних інвестицій подарував бібліотеці цю чудову настільну гру. Бібліотекарі разом з тренером Едуардом Либою влаштували навчальну гру за право переможця отримати її першим. Перемогла провідний бібліотекар бібліотеки-філії №9 ЛАРИСА ЧУЙКОВА. Лівобержці, чекайте! Гра вирушила до Вас!
Починаючи з сьогоднішнього дня гра мандруватиме бібліотеками міста.
19 червня у зеленій залі юнацького відділу чекаємо на  тиждень настільних ігор.
Пограємо? 

НЕформатний бібліотекар

Чим відрізняється звичайний бібліотекар від неформатного? Неочікуваним поєднанням з непоєднуваним!

КОМЕНТОВАНІ ЧИТАННЯ - класика бібліотечного жанру, піднята на високий рівеньзавдяки особистості бібліотекаря, її харизмі, глибокому зануренню у тексти і неочикуваному поєднанні з елементами театралізації, що допомагає,  розкрити малятам світ поезії та наближує їх до пізнання Всесвіту. Це Тетяна Карабут-завідувач бібліотеки-філії ;4

НАВІЩО НАМ ДІВЧАТА? - обговорювали на засіданні батьківського клубу "Джерело", який існує у бібліотеці-філії №5 понад 15 років. Вміння відшукати теми для обговорення, додати сучасні родзинки, примирити непримиренне, сходити туди, куди не ступала нога бібліотекаря - це Ганна Какуша-завідувач бібліотеки-філії№5. 
Завдяки її рекламній знахідці на Лівобережжі з'явився читаючий маршрут, а у бібліотеці нові користувачі

БІБЛІОТЕЧНИЙ ХАБ ДЛЯ ПРИБОРКАННЯ НАХАБ

Здоровий прагматизм, почуття гумору, підтримка колег, друзів і читачів змушують діяти нестандартно. "День огірка", "Цариця вода", "Як приборкати Книжкозавра", вільний простір для молодих пані- тут вам не бешкетництво. Це Надія Мясоїд- провідний бібліотекар бібліотеки-філії №7."У неї і той хто глуп- стане ярий книголюб"

НЕформатна реклама

"СПОКУСА ЧИТАННЯМ", "ОСІНЬ СТВОРЕНА ДЛЯ ЧИТАННЯ" - фотопроекти, головні герої яких є самі бібліотекарі.Фотосесія дозволила учасникам примірити на себе епатажні образи та пережити чарівні перевтілення, оживити на деякий час героїв книги та надати другий подих самій книзі.Створити позитивний  імідж та сламати стереотип зневажливого ставлення до бібліотеки в цілому та бібліотечній професії, як рутинної та неперспективної.Даний проект на думку його авторів-фотографа, підприємця, мецената Сергія Коваленка та завідувача відділу бібліографічної та електронної інформації Лариси Денисюк, буде цікавий глядачеві, і якщо 1% громадян, побачивши наші фото, візьме до рук ту чи іншу книжку, для нас це вже хоча і маленька, але перемога.


СПОКУСА ЧИТАННЯМ. ФОТОПРОЕКТ ПЕРШИЙ



  



























 ОСІНЬ, СТВОРЕНА ДЛЯ ЧИТАННЯ.ФОТОПРОЕКТ ДРУГИЙ


"Книга завжди була для мене радницею, утішницею, красномовною
 і спокійною, і я не хотіла вичерпати її благ,
 зберігаючи їх для найбільш важливих випадків".
Жорж Санд


Лариса Денисюк, директор ЦБС Кам'янського

"Ця Осінь – достеменна парижанка!
Уранці п’є туману молоко,
Землі тримає теплу філіжанку,
Розписану у стилі рококо".
М. Дружко

Наталя Бохан, бібліотекар

"Знайди мене у цім шаленім світі,
Хоча б на мить, що вічністю стає
Знайди мене в осіннім верховітті,
Знайди мене таку, яка я є".
К. Кособлик


Тамара Шаламова, бібліограф

"Вишиває осінь на канві зеленій
Золоті квітки.
Квіти оживають, і з дерев спадають
Жовті нагідки".
О. Олесь

Валентина Суха,завідувач відділом

"…Ця осінь - кленова й каштанова
І міріадово зоряна,
І срібно - дощево - туманова,...
І вітром розбурхано - зорана,
І віршами, віршами, віршами,
Як листям багряним засипана,
Такими словами розкішними,
Як золотом вишита, вишита..."
В. Олеш

Алла Михальчук, художник

"Моя особиста осінь-доволі шалена птаха.
Її дивують перелітні і ті, що не відають злетів.
Моя особиста осінь вже знає про те, що крила,
Здебільшого атрибутика і романтичні вірші".
Д. Торохтушко

Катерина Молчанова, завідувач відділом

"Горобина рясніє червона;
Мов багаття яскраве горить.
То насправді її лише грона ... 

із чарівності зіткана мить. 
У очах вже від неї оскома,
У думках те проміння блищить.
В чому сила її, невідомо -
Та без погляду не залишить".
А. Гагін

Людмила Руденко, провідний бібліотекар

"Уже вечірні довшають розмови,
Чутніше хід повільних дзиґарів...
Віщують тихий затишок зимовий
Сльота і сум осінніх вечорів".
Є. Плужник

Сергій Заїко, Наталя Вертій

завідувач відділом, бібліотекар
"Відпахла липа, білим цвітом злита,
І з літа покотилася гроза.
Ти виглядаєш іншого вже літа,
Тобі ж цього я ще не доказав…"
М. Вінграновський

Лілія Шушура, методист

"Красива осінь вишиває клени 
Червоним, жовтим, срібним, золотим. 
А листя просить: – Виший нас зеленим! 
Ми ще побудем, ще не облетим". 
Л. Костенко
Алла Гузовська, бібліотекар

"При каганці осіннього листка
ні розігнати, ні благословити
слова: прибились, наче неофіти…
невже за ними правда? І яка?"
І. Римарук

Лариса Лощенкова, провідний бібліотекар

"Озираєшся, наче на свист,
на кожнісінький спогад і подих.
Металевий важкий падолист... 

осідає на вимитих сходах.
Ти ступаєш на міст".
І. Римарук

Юлія Задорожня, завідувач відділом

"Вінець творіння – золото осіннє
І менует листа, і день в мінорі.
Блаженство прохолоди, зав’язь тіні –
І вітражі мереживно-прозорі".
М. Кіяновська

Сергій Заїко, завідувач відділом

"На осінній межі я тебе перестану чекати.
Я спалю свою пам'ять у кронах нічних ясенів.
Я забуду про все. Я нічого не зможу згадати....
Ще не знаю чому.
Мабуть, просто я так захотів".
Б. Матіяш
Наталя Вертій, бібліотекар

"В її волоссі – листя і омела,
в очах то сум, то бісики грайливі.
Вона – і сонце, і холодна злива,
здається героїнею новели"

І. Саковець
Тетяна Дороніна, заступник директора

"Розкажу тобі думку таємну,
дивний здогад мене обпік:
я залишуся в серці твоєму
на сьогодні, на завтра, навік".
Л. Костенко

Наталія Чуфещук, завідувач відділом

"Відлітайте, дерева. Прощай, нетутешня пташко.
Ані докору з уст. Нам лишається довга сльота.
В керамічному глечику – кілька засохлих ромашок.
Екібана від літа, довершена і проста".
М. Савка 
    

Тетяна Герасюта, заступник директора

"Осінній день, осінній день, осінній!
О синій день, о синій день, о синій!
Осанна осені, о сум! Осанна!
Невже це осінь, осінь, о! - та сама".
Л. Костенко

МІНЯЮ БІБЛІОТЕКАРЯ - це обмін між бібліотекарями Івано-Франківська, Львова Запоріжжя. 5 днів бібліотекарі пізнавали особливості культури, архітектури та світогляду один одного. Завдяки проекту дехто, можливо вперше почув про Кам'янське, якому повернули історичну назву, а декому ближче став Львів, Івано-Франківщина Львів, Запоріжжя. Запропонована велика туристична, культурна та професійна програма для обох бібліотекарів.Заплановані заходи щодо обміну майстерками, відвідування театральних вистав, фестивалів.На бібліотекарів чекатимуть неординанрні екскурсії, зустрічі з відомими митцями,нові друзі.Проект підтриманий  "Платформою національних обмінів"(Львів)

Немає коментарів:

Дописати коментар