понеділок, 30 січня 2017 р.

Українська бібліотечна асоціація провела триденний семінар з картування громад, на якому побували представники Кам’янського.

Українська бібліотечна асоціація реалізує дворічний проект «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується спільно з Центром культурного менеджменту, Благодійним фондом «Помогаем» і фундацією FRSI (Польща).
У рамках проекту з 26 по 28 січня у  Дніпрі  проходив другий семінар «Методика картування громад». Він зібрав 28 представників громадських організацій, які разом із бібліотеками розвиватимуть свої громади.  Їх навчали Ярослав Мінкін, Юрій Антощук (Україна) та Гжегож Демель (Польща).


З вітальним словом виступила Наталія Першина, експертка з культурної політики, начальник управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОГА.


Серед учасників семінару були представники Кам’янського Тетяна Дороніна та Олександр Рибалко (ФРІ).


Учасники проекту організували на базі Центральної міської бібліотеки імені Т.Г.Шевченка робочі зустрічі з активістами міста для здійснення картування громади – по дві зустрічі на місяць протягом 9-ти місяців у 2017-2018 роках.
З презентацією у форматі Pecha  Rucha про м.Кам’янське виступила заступник директора ЦБС з реклами та маркетингу Тетяна Дороніна.


Ініціативна група підготувала проект дослідження у Кам'янському.


На основі підготовленого плану ініціативна група координує процес картування громади впродовж визначених дев’яти місяців (проводить зустрічі місцевих зацікавлених сторін та активістів, розробляє карту та організовує її публічне громадське обговорення) за підтримки та під наглядом тренерів. Потім планується видати 500 примірників карти та розповсюдити її серед зацікавлених сторін.


Картування громад – це процес визначення поточного стану громади, до якого залучаються не тільки влада і експерти, але й рядові мешканці. Він дає можливість зробити оцінку ресурсного потенціалу громади, озвучити невирішені питання, спільно виробити ідеї та закласти основи для розвитку міста.

Немає коментарів:

Дописати коментар