неділя, 29 січня 2017 р.

Сонячна країна дитинства:до 80-річчя з дня народження Є.Гуцала.

За своє життя Євген Гуцало написав майже п’ять десятків книжок, його оповідання, повісті, романи стали класикою сучасної української літератури. І хоча більшість його творів адресовані дорослому читачеві, однак найбільше Євген Пилипович любив писати для дітей. Можливо тому, що й сам тоді перетворювався на веселого, вигадливого, а часом бешкетного хлопчика, котрий щодня по-новому відкриває для себе світ і  хоче поділитися цими неймовірними відкриттями з нами. 


В січні письменнику виповнилося б 80 років , це і стало нагодою познайомити з його прекрасними віршами дітей . Спонукало до цього ще й те , що в фонді бібліотеки з'явилася нова , яскраво ілюстрована відомою українською художницею Ольгою Квашею книжка з кумедною назвою  «Зайці в полі варять борщ». Упорядник книжки Леся Воронина , а випустило її Видавництво Старого Лева .


 Класична, перевірена роками дитяча поезія, римована, повноцінні яскраві малюнки . Все це манить прочитати їх дітям . Бібліотекар Карпанова С.О. запропонувала малюкам середньої групи №5 СДНЗ№21 "Струмочок"разом насолодитися задушевним читанням .


Із персонажів у віршах є ворона з Лісабона і крук із Прилук, є павучиха з павучком, є кухарі-зайці й леви, лосі, бобри й бабаки, півень і курка, нутрії, ігуана й зозуля. Неважко помітити , що в своїх стосунках вони поводяться як діти . Це дало можливість театралізувати подачу матеріалу малятам, вихованцям середньої групи №8 дошкільного відділення НВК№13, які в новому році першими відвідали театр книги " Маленька країна" і подивилися інсценівки за віршами Є. Гуцала . 


Під час спектаклю влаштували гру "Приготуй заячий борщик" : складали в каструльку необхідні овочі і спеції .


Говорили про "кулінарні" вподобання різних героїв вистави .

Веселі , яскраві , художньо виразні вірші сподобаються не лише дітям , а й дорослим  Кумедні вірші розфарбують будні у веселі кольори !

Немає коментарів:

Дописати коментар