четвер, 19 січня 2017 р.

Портрет художника на відстані (185 років Едуарду Мане).

Педагоги та учні художньої школи відвідують нашу бібліотеку і завжди знаходять необхідний матеріал для своїх художніх робіт. Бібліотека володіє невеликими, але цікавими матеріалами, присвяченими як окремим митцям,так і цілим напрямкам  в образотворчому мистецтві. Ми завжди раді ознайомити викладачів і учнів ДХШ з ними, а також з виданнями , які знаходимо у відділі мистецтв центральної бібліотеки .
Два роки поспіль знайомили наших партнерів з творчістю визнаних поетів-ювілярів . А у 2017 році запропонували мистецьку галерею "Портрет художника на відстані" , яка познайомить учнів і викладачів з літературою про художників-ювілярів ". Ювіляр січня - Едуард Мане - французький живописець , гравер , один з родоначальників імпресіонізму .
 
 
Е. Золя писав: «Перше враження, яке виробляє будь-яка картина Едуарда Мане, - суворе і терпке . Ми не звикли бачити таке просте і щире тлумачення дійсності. Крім того несподіваною здається і якась елегантна різкість. Спочатку око не помічає нічого, крім широко покладених плям. Потім предмети починають вимальовуватися і ставати на місце; через кілька миттєвостей виявляється ціле, значне і міцне, і починаєш по-справжньому насолоджуватися, споглядаючи цю ясну і серйозну живопис, яка зображає натуру з грубуватою ніжністю..."
Зі спогадів А. Пруста: «Часто говорили про те, що головною його заслугою перед мистецтвом було те, що він висвітлив палітру, осяв сяючим, сліпучим світлом те, що до нього втрачалося в чорних і сірих півтонах. Це завоювання він скоїв, невпинно спостерігаючи гру світла і співвідношення валеров. Процес роботи давав йому таку насолоду, тому що, вдивляючись в натуру – будь то натюрморт, жива модель або пейзаж, – він прагнув до безпосередньої передачі, звільняючи її від непотрібних нашарувань і складнощів».
Під час мистецької години "Наповнені світлом" у класі Фуштей Антоніни Іванівни бібліотекар представила художника , літературу про нього , вияснила у присутніх що вони знають про напрямок , в якому творив митець .
 
 
Викладач розповіла , що Е. Мане залишається одним з найбільш незбагненних художників сучасного живопису , поділилася своїми враженнями від картин художника і показала репродукції своїх улюблених картин .
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар