вівторок, 11 квітня 2017 р.

Герої, якими варто захоплюватися: до 80 - річчя Володимира Рутківського.

Познайомитися з творчістю та героями книг Володимира Рутківського, одного з найкращих  українських дитячих письменників останніх десятиліть, до бібліотеки-філії №4 прийшли учні третіх та четвертих класів НВК№13.


Володимир Григорович Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Середню освіту здобував у Богодухівській, а згодом – Великобурімській середній школі Чорнобаївського району. Уже тоді Рутківський виявив здібності до історичного пошуку, котрі досі спонукають його не просто писати цікаві історичні тво­ри для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Становленню його інтересу до українських старожитностей сприя­ло те, що члени шкільного гуртка, старостою якого свого часу був Володимир, відшукали в рідному селі залишки найдавнішого тоді поселення в Україні.Джерело: http://dovidka.biz.ua/volodimir-rutkivskiy-biografiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.u
Володимир Григорович Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Середню освіту здобував у Богодухівській, а згодом – Великобурімській середній школі Чорнобаївського району. Уже тоді Рутківський виявив здібності до історичного пошуку, котрі досі спонукають його не просто писати цікаві історичні твори для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Становленню його інтересу до українських старожитностей сприя­ло те, що члени шкільного гуртка, старостою якого свого часу був Володимир, відшукали в рідному селі залишки найдавнішого тоді поселення в Україні.Друкується з 1959 року, творчий стаж письменника – понад півсто­ліття. Мешкає в Одесі, пише романи для дітей та юнацтва, серед яких – «Бухтик з тихого затону», «Гості на мітлі», «Канікули у Воронівці», «Сині Води», «Сторожова за­ става», «Двобій з тінню», «Потерчата», трилогія «Джури» (книга перша – «Джури козака Швайки», книга друга – «Джури характерники», книга третя – «Джури і підводний човен») та ін. Роман «Джурихарактерники» став переможцем книжкового рейтингу від «Літакценту», роман «Джури козака Швайки» названо «Книжкою року– 2009».

 

Володимир Григорович Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Середню освіту здобував у Богодухівській, а згодом – Великобурімській середній школі Чорнобаївського району. Уже тоді Рутківський виявив здібності до історичного пошуку, котрі досі спонукають його не просто писати цікаві історичні тво­ри для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Становленню його інтересу до українських старожитностей сприя­ло те, що члени шкільного гуртка, старостою якого свого часу був Володимир, відшукали в рідному селі залишки найдавнішого тоді поселення в Україні.Джерело: http://dovidka.biz.ua/volodimir-rutkivskiy-biografiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua
Володимир Григорович Рутківський народився 18 квітня 1937 року в селі Хрестителеве на Черкащині в родині вчителів. Його дитинство припало на воєнне лихоліття. Середню освіту здобував у Богодухівській, а згодом – Великобурімській середній школі Чорнобаївського району. Уже тоді Рутківський виявив здібності до історичного пошуку, котрі досі спонукають його не просто писати цікаві історичні тво­ри для дітей, а й відкривати до нього ще не описані, інколи навіть не досліджені періоди вітчизняної історії. Становленню його інтересу до українських старожитностей сприя­ло те, що члени шкільного гуртка, старостою якого свого часу був Володимир, відшукали в рідному селі залишки найдавнішого тоді поселення в Україні.Джерело: http://dovidka.biz.ua/volodimir-rutkivskiy-biografiya/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.
Отроцтво той період, який варто присвятити захопливим пригодам . А саме ними сповнена трилогія Володимира Рутківського «Джури козака Швайки». Світ наповнений дивами. Мчать степом дикі коні і вовки, у плавнях вирує таємниче життя, ревуть пороги на річці, а по дну ходять величезні соми, найбільший із них – господар Дніпра – також  втручається у розв’язання однієї з колізій роману. Всі вони учасники сюжету разом з головними героями твору: козацьким вивідником Пилипом Швайкою , його джурами Грициком та Саньком,й багатьма іншими людьми. Зрозумій ці трави, цю воду, тварин і людей у степу, переймися одним духом із ними – і станеш неподоланним. Колись це зрозумів Швайчин джура Санько, перебравши од свого ватага навички характерництва. Тепер його слідами йде ватага хлоп’ят на чолі з Телесиком.
 А ми з вами, прочитавши динамічну, сповнену доброго гумору  трилогію «Джури» зможемо краще зрозуміти , звідки взявся цей відомий на весь світ феномен народного лицарства – козаччина.
Наприкінці зустрічі дружно вибирали книжки для читання .


Немає коментарів:

Дописати коментар