вівторок, 28 жовтня 2014 р.

70-річчю визволення України присвячується.

Наприкінці жовтня в Центральній бібліотеці для дітей пройшли масові заходи, присвячені 70 річниці визволення України та 71 річниці визволення Дніпродзержинська від фашистських загарбників. 28 жовтня до читального залу бібліотеки завітали учні 5б класу гімназії № 11 разом з класоводом Трусовою Л. Б. Дата зустрічі була вибрана не випадково. Саме цей день вважається офіційною датою звільнення території України. Діти почули розповідь бібліотекаря Табакової І. М. про події 1941 - 1945 років, переглянули презентацію "70-річчю визволення України присвячується..." 


Зі світлин дивилися на підлітків солдати - переможці, які звільняли міста Донбасу, Київ, Кіровоград, Одесу. Діти побачили, як виглядали солдатські листи - трикутники. Бібліотекар зачитала декілька таких листів. Вони були написані різними людьми в різний час, але в кожному з них - любов до своїх рідних та до Батьківщини, віра в перемогу. 


А ще діти могли потримати в руках світлини воєнних часів та справжні бойові медалі. Нагороди належали Писаревському Євгену Івановичу (1916 - 1979), стрільцю - радисту дальньої бомбардирувальної авіації. Вони зберігаються у родині солдата. 


На учнів 8а класу СЗШ № 18 та 5а класу СЗШ № 22 чекала пішохідна екскурсія "Дніпродзержинськ в роки окупації". Заступник директора ЦБС Дорофеєва Т. В. провела учнів по старій частині міста. 


Міський парк, проспект Пеліна та прилеглі вулиці були свідками страшних та героїчних подій минулих часів. Закінчилися екскурсії біля пам'ятника Прометея, де діти поклали квіти у пам'ять про всіх полеглих. 


Немає коментарів:

Дописати коментар