пʼятницю, 17 жовтня 2014 р.

Казки для тих, хто в душі залишився дитиною (160 років від дня народження Оскара Уайльда).

16 жовтня виповнилося 160 років від дня народження Оскара Уайльда - ірландського поета, письменника, драматурга, есеіста. Він народився в сім'ї блискучого хірурга Вільяма Уайльда і письменниці Джейн Франциско Елджі. Отримав класичну освіту, спочатку у Триніті Коледжі (Дублін) та оксфордському коледжі, проте ішов власним шляхом, керуючись власною тезою: "Те, що дійсно треба знати, не розтлумачить ніхто". Навчаючись в Оксфордському університеті, Уайльд був визнаним законодавцем мод і естетом .


 У 1881 р.вийшла друком перша збірка його поезій "Вірші". Проте, з 1882 по 1888 р., щоб здобути кошти на утримання сім'ї, займався журналістською працею. У 1888 р.вийшла друком збірка казок " Щасливий принц". Роман "Портрет Доріана Грея" найбільш уславлений його твір. Успіх і визнання принесли автору його п'єси "Віяло леді Віндермір", "Ідеальний чоловік", "Як важливо бути поважним" та ін.Продовжуючи знайомити своїх маленьких читачів з творчістю письменників-ювілярів, бібліотека-філія № 4 запропонувала учням 4Б класу СЗШ № 18 прослухати казку Оскара Уайльда "Щасливий принц".Це казка про міцну дружбу, про щедрість принца і вірність ластівки, про співчуття та милосердя. Це казка і для дітей, і для дорослих .Бо вона вчить допомагати один одному, нести добро в світ, щоб він став світліше та добріше.


З класом Ірини Павлівни Саєнко ми співпрацюємо четвертий рік і за цей час діти подорослішали.Вони с живим інтересом слухали цю красиву,сумну і поетичну казку (таку непросту для їх віку),а потім схвильовано розповідали чому їм сподобались головні герої, чому принц був щасливим і в чому, на їх думку, щастя..Разом з бібліотекарем діти зробили висновок: творити добро - це щастя, і треба поспішати робити добрі справи. Один хлопчик сказав:" Это сказка о благородстве и любви!". А дівчинка вразила своєю думкою:"Ми робимо добро для себе". Хоча вона ще не читала вислів Е.Роттердамського: "Тот, кто делает добро другому, делает добро себе".


Зворушливі та сумні казки Оскара Уайльда неможливо читати без сліз, вони проникають в саме серце дитини, змушують замислитись над важливими питаннями життя і зробити свій вибір.

Немає коментарів:

Дописати коментар