неділя, 25 листопада 2018 р.

Сім фільмів про видатних музикантів

Ви сходили на «Богемну рапсодію», і ви у захваті? Ось декілька фільмів про музичних геніїв, які ви можете подивитися всією родиною. Звісно, краще переглядати їх вже з підлітками 14+, адже більшість картин цієї добірки — про рок-зірок та бунтарів, що стали культовими символами поколінь.


«Стіна» 

Це історія про легендарний альбом гурту Pink Floyd. Вона розказана лише за допомогою музики, картинок і спецефектів. У фільмі немає жодних діалогів, що пояснюють сюжет. 

Головний герой — зірка рок-н-ролу, який сидить замкнений у готельному номері десь у Лос-Анджелесі. У його житті забагато шоу, забагато оплесків — він просто згорів. 

Цікаво, що головний герой стрічки — це гібрид Сіда Барретта, Роджера Вотерса з Pink Floyd і Кіта Муна — барабанщика The Who, який помер в 1978 році, змішавши алкоголь зі смертельною дозою таблеток від алкозалежності. 


«Кобейн: Клятий монтаж» 

Це перший офіційний біографічний фільм про найзнаковішого музиканта 1990-х — Курта Кобейна, фронтмена гурту Nirvana. Головна фішка стрічки — раніше неопубліковані відеоматеріали з родинного архіву Кобейна. Режисер відкриває глядачам двері до життя музиканта, дає змогу побути з ним і його думками наодинці. 
Завдяки цьому фільму можна отримати відповідь на запитання: ким же був Курт Кобейн? У фільмі навіть не беруться розповідати про його музичну діяльність і вплив гурту на розвиток музичної індустрії. Саме тому єдиний учасник групи у фільмі — Кріст Новоселіч — підписаний просто: «друг Кобейна». Музикант у фільмі постає в образі батька, коханця і художника. 


«Рей» 

Історія про складний шлях видатного музиканта Рея Чарльза. У фільмі показують, як він долав важкі життєві виклики, що постали перед ним: злиденне дитинство, рання сліпота, наркозалежність, повсюдний расизм і власні внутрішні демони. 

Але нічого з цього не зломило його, і він усе ж побудував визначну музичну кар’єру. Адже музика завжди надавала йому снаги. Головний актор фільму Джеймі Фокс отримав за роль у цій стрічці «Оскара». 

«The Doors. When you`re strange» 

У фільм увійшли досить рідкісні і раніше неопубліковані для широкого загалу кадри, багато архівної хроніки, знятої самими учасниками групи, а також персоналом, що супроводжував музикантів під час різних турів. 

Саме цей фільм найправдивіше показує життя музикантів великого гурту. На відміну від відомої стрічки Олівера Стоуна, де багато суперечливих фактів. Це навіть підтвердив клавішник гурту Рей Манзарек. 

«Стати Джоном Ленноном» 

Фільм про дитинство і юнацтво Джона Леннона, учасника The Beatles. У стрічці можна знайти відповіді на запитання, що вплинуло на юного Джона, коли він тільки починав захоплюватися музикою? І ким був британський хлопчина до того, як перетворився на легенду ХХ століття? 

Події фільму охоплюють дитинство Джона і закінчуються 1950-ми, коли музикант організував першу групу The Quarryman. У проміжку між цими датами ми бачимо звичайного хлопця, який ходить до школи, дуріє з друзями, закохується, мріє і планує вступити до коледжу. У фільмі багато уваги приділяють непростим стосункам Леннона з матір’ю, яка багато в чому вплинула на його подальшу творчість. 


«Контроль» 

Це дебютна робота режисера Антона Корбейна — біографічна драма про життя харизматичного лідера британського пост-панк колективу Joy Division. 

Цей чорно-білий фільм розповідає про останні роки життя Ієна Кертіса і заснований на мемуарах його дружини Дебори. Інтерпретація Корбейна вийшла дуже особистою, адже він сам встиг попрацювати з Joy Division як фотограф групи. 

Стрічка влучно передає всю хроніку подій життя Кертіса, не виносячи вердиктів і не нав’язуючи ярликів. А ще занурює в меланхолійну важку атмосферу, співзвучну з музикою Joy Division. 

«Мене там немає» 

Незвичний фільм про одного з найвизначніших музикантів ХХ століття Боба Ділана. 

У фільмі показані шість абсолютно різних людей, кожен з яких символізує певний період життя артиста. Акторський склад картини просто вражає — Кейт Бланшетт, Крістіан Бейл, Річард Гір, Хіт Леджер, Бен Вішоу і Шарлотта Генсбур. Одне з головних завдань фільму — зруйнувати всі міфи, що існують навколо імені музиканта, і показати його таким, яким він був і є насправді. 


https://osvitoria.media/experience/sim-filmiv-pro-velykyh-muzykantiv-yaki-mozhna-podyvytysya-rodynoyu/Автор: Олексій Сімончук

Немає коментарів:

Дописати коментар