середа, 18 листопада 2015 р.

У США з’явилися вуличні бібліотеки-автомати.

Вендінг – продаж товарів і послуг за допомогою автоматизованих систем (торгових автоматів) – отримав широке поширення у світі, як зручний і невимогливий спосіб вести торгівлю або надавати послуги. Вендингові автомати вже давно використовуються не тільки для продажу кави, прохолодних напоїв та інших продуктів. Сьогодні в торгових автоматах можна купити гарячу свіжу піцу, запасні туфлі, парасольку, укласти волосся і навіть зробити інвестиції в золото. Причому кількість варіантів використання автоматів розширюється з кожним днем.
Розвиток ідей автоматичної торгівлі в США недавно привело до поєднання зручності та доступності автоматичних продажів з потребою суспільства в публічних бібліотеках. В окрузі Полк, Флорида почалася установка автоматів-бібліотек, в яких можна взяти книгу напрокат.


Перевага бібліотечних автоматів перед звичною бібліотекою очевидна – автомати працюють цілодобово і без вихідних. Єдиний їхній недолік – неможливість залізти всередину і покопатися в книгах, погортати, почитати, в процесі підбору нової книги.
Проте співробітники окружної бібліотеки, яким і належить ідея установки автоматів, вважають, у читача не виникне особливих проблем з вибором, оскільки автомати-бібліотеки в основному містять в собі бестселери.
Крім популярних книг, автомат може видавати в прокат також і DVD-диски. І те й інше можна зробити за допомогою бібліотечної картки. Повертати книги після прочитання передбачається все ж не в автомат, який видав книгу, а в бібліотеку, що встановила цей автомат. Над можливістю повернення книги читачами безпосередньо в автомат в даний час ведеться робота.
Співробітники окружної бібліотеки сподіваються, що такі автомати-бібліотеки здатні зміцнити звичку сучасних городян США читати саме паперові книги, а не користуватися електронними пристроями для читання.

Див.: http://vsiknygy.net.ua/news/20042/

Немає коментарів:

Дописати коментар