вівторок, 10 листопада 2015 р.

Козацького батька тернисті стежки: до 160-річчя Д.І.Яворницького.

Український поет М. Т. Рильський влучно відзначив: "Це був учений і діяч з дуже широким колом інтересів: історик, археолог, фольклорист, етнограф, лексикограф, письменник - прозаїк, що пробував свої сили й у віршуванні. Але в центрі його уваги була історія Запоріжжя, в яке він був по-юнацькому закоханий". На думку Рильського, "запорозький характерник" - це "одна з найсвоєрідніших постатей і один із найцільніших характерів".


Напередодні ювілею Дмитра Івановича Яворницького бібліотекарі філії №4 запросили дев'ятикласників НВК№13 здійснити разом краєзнавчу мандрівку, щоб осягнути маштаб особи "степового професора" який "слідами запорожців обійшов увесь світ".


Підготували ілюстровану виставку. Познайомили з цікавими біографічними фактами, що допомагають зрозуміти характер дослідника. Зокрема про багаторічну дружбу з видатним живописцем І.Ю.Рєпіним та участі історика в роботі над картиною "Запорожці пишуть листа турецькому султанові". Та про книгу І.М. Шаповала "В пошуках скарбів", яка була першою біографією вченого і сприяла відновленню інтересу дослідників до біографії та величезного творчого доробку легендарного історика.


Після розповіді бібліотекаря про роботу Дмитра Івановича в якості директора Катеринославського історико-археологічного музею, якому він віддав майже 30 років життя, ми з'ясували, що лише троє з присутніх відвідували цей музей. І тут же разом з вчителькою було вирішено обов'язково виправити такий прикрий недолік.

Немає коментарів:

Дописати коментар