субота, 21 листопада 2015 р.

День Гідності та Свободи у бібліотеках міста.

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії,збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку 21 століття,а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян,які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей,прав і свобод людини,національних інтересів нашої держави та її європейського вибору Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року №872 в Україні 21 листопада оголошено Днем Гідності та Свободи. З цієї нагоди у бібліотеках міста пройшли заходи: виставки, години, бесіди, уроки, літературно - музичні композиції.
У юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки для учнів Дніпродзержинського медичного училища пройшла патриотична година «Від революції Свободи до революції Гідності».


Бібліотекарі підготували огляд літератури «Україна – це територія гідності і свободи».


"До Дня Гідності та Свободи вийшла друком низка літературних та публіцистичних творів українських авторів, істориків, філософів про героїв Небесної сотні, учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на сході України.У цьому списку - книга-реквієм «Небесна сотня», у якій зібрано інформацію, фотодокументи про всіх героїв, які загинули під час Революції Гідності.Частина книг присвячена історичному минулому та сучасній історії України, її європейському вибору. Це видання «Україна - європейська країна» С. Чайковського, «Україна Inkognita» (колектив авторів газети «День»), «Україна - Козацька» В. Северенюка,  «Україна - неповторна» М. Поповича,  «З історії незакінченої війни» Ю. Шевельова, публіцистичні праці Є.Сверстюка та інші."- розповіли бібліотекарі.


 Побачила світ низка різножанрових видань серії «Бібліотека українського воїна».Серед видань, які підвищуватимуть патріотичний дух наших воїнів - «Ментальність орди або ж творення «Євразійського простору» Євгена Гуцала, «Крути: Народини нового українця» Євгена Маланюка, «Україна і Крим в історичних взаєминах» Миколи Мельника, «Армія без держави» отамана Тараса Бульби-Боровця, «Кто такие бандеровцы...» Петра Полтави, «Чужинці про москвинів» Павла Штепи, «Якщо ти українець...» Івана Ющука, «Росія чи Європа?» Дмитра Донцова, «Чому я не хочу повертатися до СРСР?» Івана Багряного, «Поясніть ще раз, хто є націоналіст» Анатолія Погрібного, «Біла тінь» Юрія Мушкетика, «Крик» Бориса Олійника, «Йшов солдат...» Василя Симоненка, «Воля живе боротьбою» Бориса Грінченка та інші.
На завершення заходу присутнім був продемонстрований відеофільм, який нагадав буремні події початку Майдану – 2013, його найважливіші віхи.


Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб. Хай береже нас Бог і нашу славну Україну.

Немає коментарів:

Дописати коментар