понеділок, 23 березня 2015 р.

Тиждень білоруської культури в Центральній бібліотеці Дніпродзержинська.

В Центрі слов'янської писемності та культури  в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка з 16 по 22 березня  проходив Тиждень білоруської культури.


 В перший день гостями бібліотеки були старшокласники СШ № 31.


Бібліотекар Лариса Лощенкова  підготувала презентацію про Республіку Білорусь, де в пізнавальній формі розповіли про її населення, економіку, культуру, традиції, визначні пам'ятки. Особливо  учні зацікавились розповіддю завідуючої юнацьким відділом Валентини Сухої про сім чудес Білорусії.
Валентина Суха
У другий день студенти металургійного коледжу знайомилися з духовним життям білоруського народу.


Протоієрей отець Олександр Князюк розповів про християнські традиції білорусів, а також виконав декілька власних пісень.

Олександр Князюк
19 березня учнів 8- х класів СШ № 7 бібліотекар Наталія Бохан познайомила з творчістю художника Марка Шагала. 

Наталія Бохан
"Я сконцентрувала увагу на одному з яскравих представників білоруської культури, - розповідає Н.Бохан. - Самий відомий білоруський художник Марк Шагал знайшов славу не тільки в Білорусії, його своїм вважають і американці, і французи. Ми говорили про життя і творчість Шагала, про історію його рідного міста Вітебська, переглянули відеофільм та літературу, присвячену знаменитому  митцю  ".


Родзинкою тижня став поетичний міст через скайп двох міст - побратимів Бобруйська та Дніпродзержинська в переддень Всесвітнього дня поезії. Білоруські поетки  Інна Щеглова та Олександра Лесковець читали свої твори білоруською та російською мовами.

зліва на право: Інна Щеглова,Валентина Нікітіна, Олександра Лесковець
Дніпродзержинська поетеса, член Спілки Письменників України Марія Дружко познайомила зі своєю творчістю білоруських читачів.

Марія Дружко
На зустрічі з вітальним словом виступила начальник Управління культури Дніпродзержинської міської ради Ніна Стрілець. 


По центру Ніна Стрілець
Співробітники бібліотеки і студенти Дніпродзержинська читали твори відомих поетів білоруською мовою і вірші Тараса Шевченка в перекладі на білоруську мову. Гостею зустрічі була солістка гурту "Калина", уродженка Білорусії, яка вже багато років живе в Україні, Марія Францева. Вона прийшла в Білорусії національному костюмі, виконаному своїм руками. Марія виконала кілька пісень білоруською та українською мовами.
Марія Францева
 У суботу до Всесвітнього дня поезії пройшла молодіжна арт-тусовка, де звучала поезія  різними мовами.
 


Завершився тиждень Білоруської культури у неділю демонстрацією художнього фільму "Білі роси" режисера Ігоря Добролюбова. 


Тиждень білоруської культури було проведено для зміцнення культурних зв'язків двох братських народів, міст - побратимів Бобруйська та Дніпродзержинська.

Немає коментарів:

Дописати коментар