субота, 16 грудня 2017 р.

Що подарувати книголюбам? Різні типи читачів і варіанти подарунків для них.

Коли на ринку з’являються мандарини, то свята вже близько, а отже час запасатись подарунками для найрідніших, найкращих і найкоханіших. Та іноді так складно вибрати саме те. Тож спробуємо трохи полегшити вам завдання, назбирали книжок на будь-який смак, щоб залишити вам більше часу на покупку улюблених смаколиків.

Останній романтикНе шукайте його за мрійливим поглядом та збірками поезії. Останні романтики вміють прикинутись мізантропами, але обожнюють обійми, нічні вулиці… і ховають під подушками твори Джоджо Мойєс, Сесилії Агерн і Юрка Покальчука.

Ельчин Сафарлі «Про море мені розкажи»
Історія зі смаком хурми і запахом моря, напоєна сонцем і любов’ю. Ніжна, поетична і без поспіху книга зігріє та наповнить життя новим смаком. Вона не менш хюґна, ніж данські свічники і шведська випічка. Подаруйте її останньому романтику – і порція обіймів і запрошення на какао з маршмелоу вам гарантовані.

Кент Гаруф «Наші душі вночі»
Найщиріші розмови починаються опівночі. І хто сказав, що кохають тільки молоді. Гумор і несміливі доторки, а ще запитання про те, що хвилює. Коли тобі тільки 70, життя можна почати з нової сторінки. Така щемлива історія навіть переконаного трупожера перетворить на останнього романтика і змусить повірити у те, що світ тримається не на погоні за маніяками, а на любові і підтримці.

Джон Грін, Морін Джонсон, Лорін Міракл «Най сніжить. Три романтичні історії на свята»
Ця книга спеціально для тих знакових останніх романтиків, які відзначають кожну дату і все пам’ятають. Вони будуть у захваті від тематичної підбірки під свята. Крім того, трійка повістей прекрасно підійде тим, у кого для довгих жанрів бракує часу і терпіння. Концентрат любові з льодом, бо ж зима близько…

Трупожер


За цим кодовим словом причаїлись любителі розслідувань, ловці маніяків та латентні патологоанатоми. Вони знають, що можна знайти у валізці криміналіста, а ще зберігають у пам’яті тонни лайфхаків «Як не залишити слідів на місці злочину». Так, я з себе списувала.

Пола Гоукінз «Глибоко під водою»
Літня новинка авторки «Дівчини у потягу» затягне у вир темних вод, які ховають таємниці багатьох дивних смертей. Щось незбагненне коїться у Затоні Утоплениць. Та, якщо занадто довго дивитись у темряву, вона може розгледіти у тобі щось небажане. Трупожер-упир може заявити, що йому тут мало крові, але секретів однозначно вистачить.

Даніел Коул «Лялька»
Ляльковод – образ апріорі моторошний, особливо, якщо він шиє ляльку з людського матеріалу. Шість жертв, щоб породити химерного Франкенштейна (у якого, на щастя, не вдихнули життя), і ще невідомо скільки до створення цілої армії маріонеток. Креативного маніяка треба спіймати та покарати. Зможете, детективе Вулф?

Джон Грішем «Фірма»
Цього року нас спіткало справжнє гроно перекладів юридичних трилерів Джона Грішема. Але для трупожерів я обрала «Фірму», тому що такого напруження, яке концентрує ця книга, ще пошукати треба. Адвокат-початківець потрапляє у тенета беззаконня та злочинства, і, здається, цей офшорний вихор ніколи його не відпустить. Гроші чи честь?

Всеїдний і завжди голодний
Закінчив одну книгу і одразу почав іншу, часто геть іншого спрямування. Але не думайте, що всеїдний читач читатиме будь-що, все-таки тисячі текстів виховали у ньому деяку перебірливість та книжкове гурманство.

Карлос Руїс Сафрон «Тінь вітру»
Існує повір’я, що всеїдного читача можна ощасливити книгою про книги та таких же залюблених у слово читачів. У цій магічній книжці все це є. А ще там є неймовірна місцина, яку хоче відвідати, мабуть, кожен книголюб-турист. Це – «Цвинтар забутих книжок», і там можна знайти твори, які вам навіть не снились, а з ними ще пригоди і дивні загадки.

Говард Філіпс Лавкрафт «Повне зібрання прозових творів» (у двох томах)
Яким би не був ваш всеїдний читач, йому буде цікаво познайомитись з творчістю батька жаху, натхненником всіх великих і страшних, творцем класних сюжетів… і жахливих діалогів (не його це було…). З Лавкрафтом поринати у світ незбагненного, потойбічного і похмурого якось так реалістично, що аж брррр.
 Сара Джіо «Остання камелія»
Для тих книголюбові, які люблять квіти та детективи. Неймовірна історія останньої камелії «міддлберійська рожева», яка обертається особливою таємницею, яку намагаються розгадати через понад півстоліття. Альбом з засушеними камеліями штовхає нових власників будинку розслідувати дивний слід з 1940-х. Чи не стане це загрозою розміреному життю подружжя?

Реальний нечитач
Я твердо переконана, що такі люди ще просто не знайшли своєї книги. А ми тут для того, щоб їм допомогти оцінити силу і красу правильної літератури, яку хочеться любити що день, то більше.
Блейк Крауч «Темна матерія»
Книга, яка читається сама. Захопливий сюжет, у якому немає чітко визначеного сну і яву. Дві реальності перетинаються і перемішуються так, що головний герой геть не розуміє, що ж ним сталось. Від «Чи задоволений ти своїм життям» до «З поверненням, друже» пройде, здається, ціле життя. Його інше життя – то яке з них справжнє?

Джефф Кінні «Щоденник слабака»
Подаруйте нечитачеві екскурсію у дитинство, з якого хочеться якнайшвидше вирости. Історія становлення особистості на п’ять частин привчить вашого друга чекати кожну нову книгу з неабиякою нетерплячкою, а Ґреґ Гефлі має всі шанси стати його найкращим другом. Не вірте, ніякий він не слабак, а просто хлопчина, який не хоче пливти за течією.

Нікола Юн «Увесь цей світ»
Щемка історія про мрію, здійснення якої може покласти край життю. Це ж надто ризиковано подорожувати до океанського берега, якщо ти невиліковно хвора, але чи можна марнувати весь свій час у чотирьох стінах. Меделін з новим другом Олівером зважується на авантюру, яка може вбити дівчину.

КіноманДивиться екранізації раніше, ніж береться за книги. Наївно думає, що картинка на екрані може замінити тисячі слів у красивому томику. На жаль, все ж час від часу буває правим.
Агата Крісті «Вбивство у «Східному експресі»
Ця книга безумовно підійде тим любителям детективів, які не можуть визначитись, кому ж віддати першість: Шерлоку Холмсу чи Еркюлю Пуаро, чи, може, міс Марпл чи Ніро Вульфу, а чи якомусь там Пінкертону. Весь цей злочин злегка не вкладається у голові, тому й спостерігати за його розгадкою так приємно. І все ж книга краща за найсвіжішу екранізацію.
Майкл Доббс «Хід королем»
Друга частина придворних інтриг, яка логічно продовжує «Картковий будинок». Френсис Уркгарт, який «з’їв» прем’єра та сів у його крісло, цього разу береться за короля. Чи використає він своє головне знаряддя – скандал? І тут роман не порівняєш з екранізацією, адже книга та серіал мають суттєві відмінності: як монархічна Британія та демократична Америка. Тож цікаво ознайомитись з обома сюжетами.
 Володимир Рутківський «Сторожова застава»
Перший український фентезі-блокбастер наробив багато рейваху у кінотеатрах і сподобався публіці. Я досі цитую: «Якщо стріла в лоб, то стріла в лоб». Звідки ж він взявся: з підліткової історичної повісті Володимира Рутківського, яка повертає трьох богатирів Україні. І змушує сучасного школяра разом з Іллею Муромцем, Олешком Поповичем та Добринею боронити Русь від жорстоких та зажерливих половців.


 http://blog.yakaboo.ua/scho-podaruvati-knigolyubam-12-tipiv/

Немає коментарів:

Дописати коментар