вівторок, 5 грудня 2017 р.

Нові засідання молодіжного книжкового клубу «На перехресті».

Засідання молодіжного книжкового клубу «На перехресті» було присвячено книзі Елли Матоніної «Щасливе життя». Автор книги - Елла Євгенівна Матоніна (дівоче прізвище Гнедина) народилася в Дніпродзержинську. У 1954 році закінчила жіночу школу № 1 і поїхала в Білорусію. В даний час живе в Москві. У книзі "Щасливе життя" розповідається про події Кам'янського -Дніпродзержинська, про побут і уклад життя городян протягом майже століття. Читаючи твір, подумки переносишся в міські куточки тих часів, порівнюючи їх з нинішніми.
"Ця стара дворянська родина пережила правління двох імператорів, революцію, дві світові війни, життя у Радянському Союзі. Але, щоб не трапилося в житті героїв книги за складне століття, ними правила завжди любов: поезія серця мала такі ж права, як поезія думки "- йдеться в книзі  «Щасливе життя ".
Члени клубу прочитавши книгу вирішили відвідати ті місця, про які йде мова в книзі. А допомогла їм у цьому відома журналістка, краєзнавець, екскурсовод Любов Алексіевська.


На наступному засіданні клубу читали, обговорювали і дивилися фільм по книзі Річарда Баха «Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон». Це повість-притча розповідає про чайку, що вчилася життю і мистецтву польоту. Книга про самовдосконалення і самопожертву, маніфест безмежної духовної свободи. Повість, як і багато інших творів Річарда Баха, є багатошаровою: кожен читач сприймає лише ту частину змісту тексту, до розуміння якої він готовий. За поверхневим рівнем сюжетного оповідання проглядається маніфест деяких тенденцій світогляду сучасності: філософію надлюдини, що сходить до Ніцше; позитивне мислення, властиве американській культурі; елементи буддизму з його концепцією перевтілення і відсутністю категорії трансцендентного Бога, творця світу. За повісті в 1973 році режисер Холл Бартлетт зняв однойменний фільм - говорила керівник клубу Лариса Лощенкова.

Немає коментарів:

Дописати коментар