Акторка Ірма Вітовська читає «Колекцію театральну» («Видавництво Анетти Антоненко») та «Яйця динозавра» Олеся Ульяненка («Люта справа»).
Радіоведуча Соня Сотник радить мати у бібліотеці автобіографічну книгу Олександра Ґранаха «Ось іде людина». «А людина ця пройшла прекрасний шлях від с. Вербівці, Городенківського району, Івано-Франківської області через Відень та Берлін до Голлівуду. Емоційна історія сповнена любові до рідної Галичини кінця ХІХ — початку ХХ століття. Особливий респект перекладачці пані Галині Петросаняк (Івано-Франківськ)», — зазначила вона.
Ведуча телеканалу «112» Тетяна Хмельницька читає роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія», який їй подарували разом із автографом авторки.
Співачка Джамала лаконічно сказала, що читає книгу Елізабет Гілберт «Природа всіх речей» (читайте рецензію) і поцікавилася, що читають її підписники.
Генеральна продюсерка освітнього напряму Суспільного мовлення Тетяна Кисельчук, судячи з флешмобу, читає найбільше. Вона розповіла аж про 8 книг. Це Сковорода (Terra Incognita), Жадан (Meridian Czernowitz), Катерина Калитко «Земля загублених, або маленькі страшні казки» (ВСЛ) (читайте рецензію), Пауль Целан «Фуга смерті», (Meridian Czernowitz), Сол Беллоу (ВСЛ), Річард Бротіган (Komubook), «Уот» Беккета (А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА) та «Флаш» Вірджинії Вулф. Також Кисельчук додала, що з нетерпінням чекає на український переклад Сільвії Плат «Під скляним ковпаком», яке ВСЛ обіцяє до середини грудня.
Редакторка L’Officiel Ukraine Наталя Васюра відзначила нові «Коханці Юстиції» Андруховича, яких вона нещодавно прочитала і неодмінно радить. А також поділилася своїм літературним відкриттям останніх років. Це «Краткая книга прощаний» і «Долгота дней» Володимира Рафеєнка.
Акторка театру Дах Наталка Біда поділилася фото книжки Михайля Семенка «В садах безрозних» («Темпора») і зацитувала строфу: «Прийшов сам. Капало з дахів. Хотілось грому, гріхів».
Один із лідерів фольк-рок-гурту «Kozak System» Іван Леньо сказав, що останні п’ять років читає виключно україномовні книжки. І зізнався, що лежить біля нього в ліжку… Це «Антологія Української Поезії XX ст.» — від Тичини до Жадана. «Хоча, по приколу можна було б назвати — від Бажана до Жадана», — додав він. «Нереальний згусток чудової поезії. Просто купаюсь в римах, формах, метафорах, образах. Розумні і талановиті люди – ці поети, не те, що ми, музиканти», — пожартував Леньо.
Лідер рок-гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк зупинився на «вже затертій до дір» поетичній збірці Павла Коробчука «Хвоя» (ВСЛ), яка, за його словами, вже добрі півроку надихає його своїм змістом та обкладинкою як на будні, так і на нові пісні. «І це попри те, що поезію я читаю вкрай рідко, віддаючи перевагу прозі», — зауважив він.
Вокаліст гурту «Без обмежень» Сергій Танчинець поділився книжкою Мирослава Дочинця «Лад» («Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован»).
Телеведуча на каналі «Україна» Oльга Грицик запевнила, що вона – «книгоголік», в дитинстві читала все підряд, проте зараз «гурманить», «любить, коли тексти смачні, як в «Історії»». Маючи на увазі книжку Ксенії Харченко.
Ведуча телеканалу «Еспресо» Марія Гурська «порушила правила» і проанонсувала книжкову премію «Еспресо». Вибір читачів», запостивши фото із книгами-переможцями в номінаціях «Література для дорослих» і «Дитяча книга».
Співачка і телеведуча Анджеліка Рудницька зізналася, що останні роки у її житті багато «війни і Жадана». «Прифронтові дороги ми з Сергієм об’їздили вздовж і поперек. Я досі не наважилася записати побачене. А Жадан написав. «Інтернат» (читайте рецензію). Пронизливо, чесно, з непрозаїчно складними метафорами і прозаїчними матюками. Кілька разів я залишала книжку. «Мені вистачає цього болю і бруду в наших поїздках», — скиглила я сама собі. Потім знову продовжувала читати. Бо хотіла знати, який фінал напророчив Класик (для тих, хто не в курсі — це атошне прізвисько Жадана). Фінал майже голлівудський. І за це я окремо дякую Сергійкові, бо іншого фіналу моє серце б не витримало», — поділилася вона. Також Рудницька додала, що далі читатиме «Трощу» Василя Шкляра.
Акторка Римма Зюбіна виставила фото з новим романом Наталки Сняданко «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма».
Нагадаємо, навесні поети Богдан-Олег Горобчук та Елла Євтушенко започаткували у Facebook літературний флешмоб під тегом #PetPoetryChallenge. Учасники акції записували відео, на якому зачитували вірші разом зі своїми домашніми улюбленцями, а потім передавали естафету далі – своїм друзям та знайомим.
http://www.chytomo.com/news/vid-orvella-do-zhadana-shho-chitayut-ukraiinski-politiki-ta-zirki
Немає коментарів:
Дописати коментар