вівторок, 9 травня 2017 р.

Розповідь про батьківський подвиг.

Для учасниць клубу «Позитив +» при бібліотеці – філії №4 ці травневі дні завжди особливі.
Майже всі вони діти війни , або діти тих, хто здобував Перемогу. В сім’ях дбайливо зберігають нечисленні старі фото і документи. Власні дитячі спогади  та спогади своїх батьків,як крупинки народної пам’яті ,про воєнне лихоліття . Про один з таких епізодів , який зберігся в пам’яті очевидців і лише  через 20 років після закінчення війни зацікавив журналістів-істориків ішла мова на засіданні клубу. Про легендарний танк з українським екіпажем, який в 1941 році пройшов наскрізь окуповане місто Калінін,розстрілюючи на своєму шляху важливі ворожі об’єкти, розповіла учасниця клубу Раїса Федорівна, дочка водія-механіка танка Федора Івановича Литовченка .Командиром екіпажу був Герой Радянського Союзу Степан Горобець , ім’ям якого названа одна із вулиць нашого міста на соцмістечку. І легендарна історія отримала  документальне підтвердження, на основі якого  створена книга «Ярче легенди» П.Івановим і С. Флігельманом.


 В ній без прикрас розповідається про легендарний танк та його екіпаж. Книжка варта уваги наших краєзнавців,адже її герої є частиною історії нашого міста. У родині вона зберігається з дарчим написом батька як реліквія.


Документи про легендарний екіпаж передані Раїсою Федорівною до музею ПАО «Азот». Найдорожчу частину сімейного архіву Раїса Федорівна принесла на засідання клубу. 


Поділилася спогадами про батька. Прочитала вірш,присвячений героїчному екіпажу. 


 Учасниці з зацікавленістю розглядали фотографії, документи. Дбайливе ставлення до сімейної історії викликає велику повагу до хранительки  сімейної пам’яті родини Литовченків. На хвилі спогадів Алла Опанасівна  Вовченко згадала історію свого дядька Долотова ,захисника Брестської фортеці, про героїчну загибель якого родина дізналася через роки з книги С.Смирнова «Герои Брестской крепости». 


Немає коментарів:

Дописати коментар