четвер, 18 травня 2017 р.

День вишиванки в бібліотеці.

Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає неофіційне свято, присвячене традиційному національному вбранню – вишиванці, тому бібліотека-філіал № 5 приділила цій події особливу увагу. На захід «Ой яка ж ти гарна, сорочка вишивана!» завітали учні 3-х класів СЗШ № 29. 


Разом з дітьми ми здійснили  екскурс в історію вишиванки, а також зясували, що кожному регіону України властивий власний орнамент вишивки.


Також було приємно бачити, що наші постійні читачі в цей день теж приєдналися до святкування і приходили до бібліотеки у національному вбранні.Подібні заходи пройшли і в інших бібліотеках міста.
Додати заголовок

Центральна міська бібліотека для дітей
філія №2


філія №6


 філія №9
День вишиванки був заснований в 2007 році і з тих пір щорічно відзначається в третій четвер травня.
Вперше День вишиванки запропонувала відзначати одна зі студенток факультету історії Чернівецького національного університету. Її надихнув знайомий, який постійно носив вишиванку. Того року в вишиванки одяглися кілька студентів і викладачів Чернівецького університету, зараз це свято набуло міжнародних масштабів.
Дата поки не офіційна, це відносно нове народне свято. Але масштаби поширення традиції носити вишиванку вражають: такого розмаїття вишиванок, як в цей день, ви не побачите ніде.


На даний момент вишиванку можна вважати одним із символів, яким українець може вирізнятися серед інших націй світу. Сорочка з візерунками слугує ознакою приналежності до свідомої спільноти. 
Важливо відмітити, що вишиванки стають популярними не лише серед українського населення. Багато гостей крани купляють сорочки для себе та своїх дітей.
Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.


Немає коментарів:

Дописати коментар