вівторок, 28 березня 2017 р.

У БІБЛІОТЕЦІ ІМ.Т.ШЕВЧЕНКА ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ЛАРИСИ ЛОСЕНКО "ПАСХАЛЬНІ ВІЗЕРУНКИ".Дуже яскравою, красивою, ніжною, сонячною, радісною назвала Тетяна Герасюта, директор Кам`янської міської бібліотеки ім. Т.Шевченка авторську виставку Лариси Лосенко "Пасхальні візерунки", яка відкрилася в читальному залі 24 березня.


На стендах і столах автор виставила на загальний огляд колекції, в яких надані понад двадцять видів технік, виконаних на шкаралупі яєць. Експозиція починається з українських аутотентічних писанок, шкрябанок, крапанок, мальованок, різблянок. А назви експозицій "Ниткова філігрань", "На полях книги", "Золотий кошик", "Пори року" говорять самі за себе."Ми раді не стільки відкриттю цієї виставки, як її продовженню. Тому що почали формувати виставку напередодні Дня святого Валентина, - каже Тетяна Герасюта. - Вона вийшла дуже яскравою.. Продовження послідкувало 8 березня . І ось сьогоднішня великодня виставка відкривається величезною кількістю робіт. Таку кількість виробів я бачила тільки в Івано-Франківську. Мрію, щоб такі майстри мали можливість представляти своє мистецтво не тільки в бібліотечних стінах. У Лариси Семенівни всі роботи дуже витончені, дуже різні, абсолютно живі. Вони відображають настрій автора, настрій тих хто доповнював ці колекції ".


Лариса Лосенко дарує свої роботи друзям і знайомим. Вироби можна побачити не тільки в Кам'янському, але в інших населених пунктах Дніпропетровщини. У неї є і послідовники. Внучка Діана три роки тому почала працювати з дерев'яними яйцями. Потім з'явилися крапанки, яйця з різьбленням, покемони. Подруга Людмила теж самостійно виготовила подібні вироби, які назвала "мамзельками".

Текст і фото Віктора Куленко.

Немає коментарів:

Дописати коментар