вівторок, 14 березня 2017 р.

В бібліотеці вивчали мистецтво Японії.


Бібліотека-філія № 7 зібрала читачів на черговий захід, присвячений року Японії в України.На цей раз ми розповідали про різні види мистецтв, які притаманні тільки Японії. Хоча деякі з них, з точки зору європейця, і мистецтвом назвати важко. Ось, наприклад, Хікару дороданго. Ну що це за мистецтво – ліпка кульок з землі та води. Та коли ми показали учасникам фото готових дороданго й запропонували відгадати з чого саме зроблені ці блискучі різнокольорові кульки, жоден не зміг дати правильну відповідь. Теоретично процес створення дороданго надзвичайно простий. З землі та води, без жодних інших домішок, робиться звичайна багнюка, з якої формується кулька. Далі її висушують за певною технологією та полірують до стану, який зветься Хікару (українською – сяючий). Гарно зробленим дороданго можна пускати сонячних зайчиків!


Другою частиною заходу став майстер-клас з орігамі «Півник достатку». 


Ізюминка цієї фігурки в великій кишеньці, в яку можна положити щось смачне, невеличкий сюрприз або навіть поставити міні-букет. 


А якщо зробити півника з двохкольорового папіру, він ще матиме дзьоб та гребінець іншого кольору.
Сподіваємося, що нам вдалось донести до дітей головну мету та сенс японських мистецтв - майстерність находження гармонії в усьому, здатність творити красу використовуючи найпростіші речі: землю, воду чи папір.

Др

Немає коментарів:

Дописати коментар