понеділок, 2 вересня 2013 р.

З книгою на лавочці.

Всі педагоги, вихователі і люблячі своїх чад батьки одностайні в тому, що велике значення в житті кожної дитини має любов до читання книг. Як показують наукові дослідження, існує тісний взаємозв'язок між успіхами в навчанні, інтелектуальним розвитком і читанням. Але ніщо не приходить само собою. І кожній дитині з самого раннього дитинства наполегливо і терпляче необхідно прищеплювати любов до читання, поступово домагаючись того, щоб читання книг стало для нього звичним і улюбленим заняттям. Як відомо, нами правлять звички. Наші звички в буквальному сенсі творять нашу долю.
Любов до читаннятака ж звичка. Варто тільки увійти у смак, і задоволення від результату буде підтримувати сам процес. Зайве розмірковувати про те, що звичка багато читати, особливо хорошу літературу, вхідний квиток в багату враженнями і можливостями життя. «Побічними ефектами» цієї звички стають грамотність (роботодавцям все важче і важче відшукувати людей, здатних без помилок написати хоча б пару абзаців – звідси у тих, хто вміє це робити величезна перевага в зарплаті), здатність ясно і яскраво викладати свої думки, ерудованість і навіть відкриття в собі нових мотивів та інтересів.
Як же допомогти дитині «увійти у смак до читання»? Це цінна якість любов до книги починає закладатися в душу дитини з раннього дитинства, з його родини. А бібліотека та бібліотекарі в цій справі кращі помічники.
Тому співробітники бібліотеки - філії № 5 стараються, щоб діти під час літніх канікул не забували про книги та читанні.
Черговим заходом у цьому напрямку стали посиденьки просто неба «З книгою на лавочці».


Провідний бібліотекар Какуша Ганна Борисівна винесла гарні і цікаві дитячі книги на вулицю і розклала їх на столику біля дитячого майданчика.


Не минуло й 5 хвилин, як біля столика зібралася юрба дітлахів: всім було цікаво, що ж цього разу придумали бібліотекарі?
Нові та яскраві книги тут же привернули їхню увагу. Діти розсілися на лавках і стали з цікавістю спочатку розглядати картинки, а потім і захопилися читанням. Більше години дітлахи читали, показували один одному картинки, ділилися враженнями.                                     Канікули закінчилися, але бібліотека чекає на вас.

Немає коментарів:

Дописати коментар