пʼятниця, 2 серпня 2019 р.

Мандрівка країною Будякією

Так, так є така дивовижна країна! Тут   живуть будяк, цикорій і люпин, полин і ковиль, і ще багато, багато інших рослин. 


Будячок впізнали всі, але це не проста рослина з цікавими легендами та історією. З одного боку, чортополох – колюча трав’яниста рослина, бур’ян, з яким постійно борються, а з іншого – це високо шанована рослина, яка зображена на гербі Шотландії та є їх символом. На честь його названий лицарський орден – чортополох. Девіз ордена – ніхто не чіпатиме мене безкарно.

Днями бібліотекарі бібліотеки — філії №8 м.Кам'янське разом з маленькими друзями з Центру соціально-психологічної реабілітації дітей, якими бібліотека опікується багато років, мандрували цією країною, знайомились з її мешканцем:
він беззубий, а кусає,
він безрукий, а хапає,
ще й причепеться міцненько
до штанців і до сукеньки.

Так, це реп’ях, травяниста рослина, що не культивується людиною, але росте в посівах культурних рослин, а також на необроблюваних землях.
Це не просто бур’ян, а досить цінна рослина.Коріння лопуха багаті на вітаміни В, дубільні речовинами, масло та білки.


Потім читали казки українських письменників Юрія Ярмиша «Як Реп’яшок світ побачив» і Василя Сухомлинського «Хлопчик і лопух».У творчій майстерні Ганни Голубовської  створили чудове панно «Реп’яшок».

Дітям завжди добре у бібліотеці, бо їх тут люблять!

Немає коментарів:

Дописати коментар