четвер, 22 лютого 2018 р.

«О, слово рідне! Мудре і прадавнє, Ти виросло з могутньої землі!»
Пізнавальну та водночас розважальну лінгвістичну гру «О, слово рідне! Мудре і прадавнє, Ти виросло з могутньої землі!» підготували та провели працівники бібліотеки-філіалу № 5 для учнів 4 – г класу СЗШ № 30.


Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов – унікальних і різноманітних. Майже половина з них находиться на межі зникнення. Для збереження мовного та культурного багатства та з метою збереження мов від вимирання ХХХ сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО проголосила про Міжнародний день рідної мови, який з 2000 року відзначається 21 лютого.

Невеликий екскурс в історію виникнення цього свята передував початку гри.А далі її маленькі гравці намагалися дати відповіді на такі питання: "Що ж таке рідна мова?", "Чи для кожного рідна мова однакова?", "Що потрібно робити, щоб рідна мова була чистою, красивою, культурною?".Зрозуміти, наскільки добре для свого віку діти знають рідну мову, допомогли різноманітні конкурси, якими бібліотекарі розважали малечу.
Школярі вставляли у вірші необхідні слова за змістом, а не за римою, 


брали участь в конкурсі на кращого скоромовця, складали українські прислів'я та приказки з окремих слів, які їм були надані та разом з викладачем розповідали усмішки, байки та анекдоти. 

Немає коментарів:

Дописати коментар