неділя, 18 лютого 2018 р.

І знову Масляна!

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен встигає з'їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Традицією святкувати це свято в бібліотеці стало для членів клубу  "За покликом душі", що працює в бібліотеці-філії №9.
          Масляна символізує прихід весни та пробудження природи. Древні слов'яни відзначали "проводи зими" та початок весни; весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджало природу: тому і готували жертовний хліб, схожий на небесне світило - млинець. Зважаючи на велику популярність масличних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала. В наш час сирна седмиця не має чіткої дати святкування, адже залежить від найголовнішого християнського свята Великодня.  Пр це  та про традиції святкування Масляної розповіли бібліотекарі.Їх підтримали всі присутні своїми спогадами та знаннями про це свято.


Нагукали справжню "Масницю". В її ролі була незмінна Зімарєва Віра Миколаївна.


А які ж млинці без меду! Чудовий вечір, який був насичений запахом свіжоспечених млинців продовжила Ольга Андріївна презентацією "Бджолина хатка" - про екомед та медопродукти. Запросила до своєї садиби в с. Шульгівка.


А наприкінці присутні похизувались своїми кулінарними здібностями і принесли до святкового столу традиційні млинці. Також до млинців дуже смакували варення та джеми учасників клубу.


Немає коментарів:

Дописати коментар