четвер, 6 жовтня 2016 р.

Тема заняття в "Школі виживання": Як вести себе з поліцією?

"Школа виживання" в юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка розпочала свою роботу у новому учбовому році. Тема зустрічі :Як вести себе з поліцією?
Для студентів медичного училища координатором проекту  Володимиром Бойко були запрошені  адвокат Павло Верезуб та журналіст Валентин Фіголь.


Павло Володимирович розповів для присутніх, що поліцейський - посадова особа. Спілкування з ним носить чітко регламентований характер.  На нашому «уроці» ми розповімо про те, як правильно поводитися в розмові з поліцейським.


Вам знадобиться: знання законів,спокій,ввічливість,уважність. 


Павло Верезуб  привів 9 порад як поводитися при затриманні:
 1.Якщо ви зіткнулися з співробітниками міліції, спокійно пред'явіть документи, що засвідчують вашу особу, поясніть, звідки і куди переміщується, не бороніть особистому огляду, а найкраще самостійно покажіть вміст своїх кишень.
 2.Спілкуючись з працівниками міліції, намагайтеся зводити до мінімуму гостроту ситуації, що виникла. Не грубо, що не провокуйте їх на насильницькі дії, не ображайте. Демонструйте в проти міліціонерів таку ж повагу, якого очікуєте від них щодо себе.
 3.Не виявляйте опору і не тікайте, бо це обов'язково змусить міліціонерів на агресивні дії. Ваша мета - уникнути складання протоколу затримання чи адміністративного правопорушення, і, отже, не потрапити у відділення міліції. Якщо ж протокол складений уникнути адміністративного арешту буде набагато важче.
4. Якщо вам намагаються підкласти які не належать вам речі або б'ють, кричите або іншим способом постарайтеся залучити якомога більше народу - ці люди будуть свідками того, що відбувалося.
 5.Якщо ж вас все-таки побили міліціонери, у вас дві можливих лінії подальшої поведінки. Якщо ви вважаєте, що незабаром вас відпустять, не повідомляйте міліціонерам, що ви маєте намір подати на них скаргу. Якщо шанси на швидке звільнення відсутні, слід зібрати докази застосовуваних до вас тортур.
 6. Якщо після побиття у вас що-небудь вилучають у присутності понятих, повідомте їм про те, що вас били і попросіть їх запам'ятати цю розмову.
 7.Підписуючи будь який протокол, не важливо, чи протокол затримання,чи  обшуку, чи вилучення, перед тим, як поставити свій підпис, обов'язково запишіть, що такого-то числа ви були побиті, у зв'язку з якою причиною, наприклад, щоб зізнався у крадіжці, і напишіть прохання про зустріч із адвокатів, рідними і лікарем.
 8.В обов'язковому порядку розкажіть сусідам по камері про те, хто і за що вас побив. Можливо, хтось із них погодиться дати свідчення в суді.
 9. Якщо вам надають побачення з рідними або адвокатом, а також при бесіді зі слідчим прокуратури, обов'язково розкажіть їм про застосовних до вас тортурах, продемонструйте залишилися травми, синці та садна. Якщо під час бесіди з прокурором ви не звернете його уваги на цей факт, згодом у суді буде дуже важко довести, що побиття дійсно мало місце.
Журналіст Валентин Фіголь розглянув з учасниками різні ситуації зі свого досвіду.

Немає коментарів:

Дописати коментар