вівторок, 25 серпня 2015 р.

«Україна – це ми».

В неділю, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності та у День Державного Прапору України у лівобережному парку відпочинку відбулося дитяче свято «Україна – це ми», присвячене цим подіям. Організаторами заходу були працівники бібліотек – філіалів № 5, 7, 9, що розташовані на Лівому березі.
Розважально-пізнавальна програма «Ми горді тим, що з України родом» включала в себе багато цікавих конкурсів, вікторин, ігор національно-патріотичної тематики для дітей та підлітків.


Сама атмосфера свята була яскравою та веселою – національні костюми, рушники, прапорці, повітряні кульки, стрічки, плакати, книжкова інсталяція «Україна в нас єдина, бережи її, дитино!» – і все це на зелених галявинах парку сонячним серпневим ранком.


Пізнавальна вікторина «Інопланетяни на українській землі» змусила присутніх замислитися та пригадати, коли в Україні почали святкувати День Незалежності і що є державними символами нашої країни.


Український фольклор та народна мудрість завжди зацікавлюють і дітей, і дорослих, тому всі із задоволенням брали участь в грі «Закінчи прислів’я» і слухали поетичні легенди України.  Далі була подорож по мапі України: всім було запропоновано знайти на мапі місто або село, про яке хотілося б розповісти щось цікаве. Які ж це були зворушливі і невимушені дитячі спогади: Кривий Ріг та Івано-Франківськ, Верхньодніпровськ, Горлівка, Кирилівка, Донецьк, Дніпропетровськ – здається, що діти годинами могли б розповідати про свою улюблену країну. 
Але були і інші завдання. Так дітям було запропоновано оформити малюнками та підписами Лист – побажання всім дітям України в день її народження.
А ще всі бажаючі могли за допомогою солоного тіста зліпити кулончики із зображенням сердечка у жовто-блакитних кольорах – на згадку про цю зустріч.
Звичайно ж бібліотека – це книги. Всі присутні мали можливість познайомитися з енциклопедіями «500 найцікавіших питань та відповідей про Україну», «500 найцікавіших питань та відповідей про найвидатніших людей України», «Україна – славетні міста», «Україна на карті світу». Були тут також і журнали для дітей.Але ж діти непосидючі, тому рухливі ігри та катання на гойдалках теж дуже сподобалися всім.А тим дніпродзержинцям, що не знають, де на Лівобережжі знаходяться бібліотеки, роздавали рекламні буклети та візитки.


Отож, свято завершилося. Сподіваємось, що діти зрозуміли його головну ідею – Україна, це вони, їхнє сьогодення та майбутнє.

2 коментарі: