пʼятниця, 7 лютого 2014 р.

Дні народження в книжковій родині

І дорослі, і малі люблять святкувати дні народження. А спражні книголюби знають, що дні народження бувають ще й в улюблених книжок. Центральна бібліотека для дітей почала традиційний цикл заходів "В кого нині іменини" зі святкування подвійного ювілею. Наприкінці січня виповнилося 75 років збірці "Малахитовая шкатулка", а її авторові, письменнику та журналісту П. П. Бажову - цілих 130 років. Зараз в українських школах творчість Бажова не вивчають, тож для наших школярів це ім'я стало відкриттям. Мандрівка географічною картою привела нас з України до Уральських гір, батьківщини Бажова. 

Бібліотекар Табакова І. М. показала дітям вироби майстрів, зроблені з уральського каміння: жіночі прикраси, картину з пейзажної яшми, статуетки з оніксу, скриньку зі змієвика. І, звісно, дітлахів чекало знайомство власне з книгою сказів, в яких переплелося життя справжніх талановитих уральських майстрів та магія тих, хто охороняє скарби: Мідної гори хазяйки, Великого полоза, Голубої змійки. Завершилося свято переглядом мультфільму, створеного за мотивами сказів Бажова.
Наступного тижня діти разом з бібліотекарем Писаревською Т. М. відправилися на північ Європи, у Данію, щоб відсвяткувати день народження Снігової Королеви. 

Вона народилася в уяві геніального казкаря Г. Х. Андерсена 140 років тому. Незважаючи на солідний вік, казка залишається молодою та улюбленою. Її із задоволенням читають діти різних поколінь та країн. А наші читачі знайомі зі Сніговою Королевою як з книжки, так із переглядів мультиків, фільмів, театральних вистав. І за вікном бібліотеки нині - царство Снігової Королеви. Та наші дітки її не бояться. Вони правильно відповіли на питання вікторини, самостійно читали казки Андерсена, переглянули мультфільм.Немає коментарів:

Дописати коментар