середу, 22 серпня 2018 р.

Варення за рецептами відомих митців

Що ж як не солоденьке живить мозок людини глюкозою, насичує організм ендорфінами? Виявляється, відомі люди також полюбляли поласувати десертами – особливо варенням. Причому із досить незвичних нам фруктів, і не лише фруктів… Яким же таким варенням живили свої мега-мізки відомі усім нам генії – сьогодні ви дізнаєтеся не лише про це, а й отримаєте рецепти цих солодких дивоварив.



Варення з кизилу від Лесі Українки
Лесю Українку ми знаємо як геніальну поетесу, творчу людину, чудову жінку. Але, окрім всього перерахованого, вона була прекрасною господинею, чудово вміла куховарити. Причому – навіть до цієї справи підходила творчо. Так, з однієї з поїздок до Кавказу вона привезла декілька кущів кизилу і посадила їх в своїй дворянській садибі, що в селі Колодяжне на Волині. Кущі не просто прийнялися, вони ще й почали давати рясні плоди, з яких поетеса готувала надзвичайно чудове варення. Цікаво, що Лесин кизил плодоносить до цих пір, однак, тепер варення з нього варять співробітники музею.


Отже, що потрібно, аби зварити Лесине варення з кизилу: на 1 кг ягід 1,5 кг цукру, оскільки кизил – ягода досить кисла.
Як готувати. Спочатку ягоди потрібно перебрати, а плодоніжки видалити. Засипати ягоди цукром і лишити на 8 годин. Як час мине, додати 300 мл води і поставити посудину варенням на слабкий вогонь. Кизил потрібно час від часу помішувати, але дуже обережно, щоб не придушити. Після закипання солодке вариво потрібно потримати на вогні ще 5 хвилин. Після чого дати йому настоятися 8 годин. Потім знову довести до кипіння і проварити ще 15 хвилин. Готове варення розкласти в банки і закатати.
До речі, кизил корисний тим, що у ньому міститься дуже багато клітковини. Тому його разом з кісточками рекомендується їсти людям, які мають проблеми з кишківником.


Улюблений джем-сейшен «Злючий» з абрикосів від поета Сергія Злючого

Крім поезії до джему я не додаю жодних спецій чи трав, оскільки люблю чистий смак та аромат абрикосів, що дарує відчуття затишку та домашнього комфорту, особливо в холодні дні. Адже саме на холодний період року я  готую улюблений джем з абрикосів.



Абрикоси порізати на 3-4 частини. Засипати цукром, залишити до моменту пускання соку.
Поставити джем на середній вогонь і варити, часто помішуючи до кипіння. І так три-чотири рази.
Розлити готовий джем з абрикосів по стерилізованих, гарячих банках, закрити стерилізованими кришками. Загорнути запаси старим покривалом або парою кухонних рушників і залишити так до охолодження, після охолодження перевернути в нормальну позицію.

Зберігати джем з абрикосів в коморі до 6-ти місяців. А після відкриття банки, в холодильнику.

Кактусове варення – улюблені ласощі Фріди Калло
Відома мексиканська художниця Фріда Калло полюбляла варення зі взагалі не їстівної, як для українців, рослини – кактуса. Однак, доведено, що саме в кактусі міститься величезна кількість антиоксидантів та інших корисних речовин, тому той, хто включає цю екзотичну рослину в свій раціон – лише виграє. Та й варення з нього, як не дивно, виходить дійсно смачне, духмяне і навіть ніжне.


Сам рецепт варення з кактуса надзвичайно простий, а приготувавши його ви отримаєте чудовий десерт, яким можна ласувати як самостійно, так і використовувати у приготуваннях желе. Також воно буде чудовим доповненням до нежирного козячого сиру.
Інгредієнти для варення з кактуса: 8 кактусів, 1 склянка цукру, 1 лимон.
Як приготувати варення з кактуса. Очистити кактус, нарізати його невеличкими кружечками і засипати цукром. М’якоть одразу пустить сік, він буде потрібен для приготування сиропу. Далі суміш поставити на вогонь, довести до кипіння і ще кілька хвилин протримати на маленькому вогні. Після того, як варення охолоне, процедуру варіння потрібно повторити.
Приготування цього солодкого варива можна варіювати, наприклад, замість лимона додати сік лайма. Тоді воно набуде пікантного присмаку кислинки. Процес приготування той же, однак тут за кілька хвилин до закінчення варіння потрібно додати вижатий з лайма сік.
  
Варення з агрусу.Найулюбленішими солодощами  російського письменника Олександра Пушкіна було варення з агрусу, воно рятувало його від спеки,  а подавали варення разом з глеком води і льодом.
Інгредієнти: 1 кг агрусу, 1,5 кілограма цукру, 3 склянки води, 60 листочків вишні.


Як готувати. Листя залити водою, довести до кипіння і охолодити. Зелені ягоди агруса помити, видалити плодоніжки. Кожну ягоду надрізати і вийняти насіння. Далі залити ягоди відваром з листків і поставити в холодне місце на 10-12 годин. Сік, який пустили ягоди, процідити і приготувати цукровий сироп. Ним потрібно залити ягоди, довести все до кипіння і варити ще хвилин 15. За 2 хвилини до закінчення готування додати 10 свіжих листочків з вишні. Ще гарячим варення розкласти у банки і закатати.
Варення буде ще вишуканішим, якщо в кожну ягідку агруса покласти шматочок ядра волоського горіха.
   
Полуничне вареннялюблені солодощі російського письменника Івана Тургенева, від якого він  просто млів. Його готувала дружина – Варвара, яка була ще та господиня. Що ж екзотичного у звичайному полуничному варенні?, – скажете ви. І тут не так все просто, адже воно готувалося з додаванням особливої води – звареної з троянд.


Таку воду без проблем можна готувати в домашніх умовах. Потрібно взяти листочки троянд, покласти їх у декілька шарів на дно широкої каструлі і залити водою так, аби вона повністю покрила листочки. Далі каструлю потрібно закрити кришкою і поставити на маленький вогонь. Воду довести до кипіння, але ні в якому разі не кип’ятити. Визначити готовність водички можна по листкам – вони повністю втратять свій колір. Далі листочки віджати, воду – процідити. Зберігати таку трояндову воду можна в щільно закритій банці в холодильнику.
  
Як бачите, самі рецепти варення від іменитих людей є досить простими у приготуванні. Інша річ з основними інгредієнтами, їх у нашій країні дістати не так легко, однак, при бажанні все ж таки можливо. Проте, маючи кілька баночок такої екзотики у себе в комірчині, господиня дійсно може здивувати своїх гостей, запропонувавши їм не просто варення до чаю, а наприклад, варення від Лесі Українки або улюблене варення Олександра Пушкіна. Безперечно, успіх і схвалення від гостей вам гарантоване. То що, гайда купувати кактуси?

https://jisty.com.ua/banochka-dlya-geniya-gotuyemo-varennya-za-retseptami-vidomih-lyudej/

Немає коментарів:

Дописати коментар