вівторок, 22 грудня 2015 р.

Ювілеї дитячих письменників - справжнє свято для маленького читача.


Залучати дітей до читання найкраще починати з раннього віку , коли ще діти самі не вміють читати. Але тягнуться до яскравих книжечок з невеликими за обсягом текстами. Найкраще в цьому віці читати віршики , казочки , забавлянки. Для знайомства з наймолодшими вихованцями СДНЗ№21 "Струмочок " бібліотекар Світлана Карпанова  обрала веселі , дотепні віршики Миколи Палагути і з приводу його ювілею . Цей український російськомовний поет створив для дітей близько двох десятків оригінальних збірок : "В нашем переулке", "Небесный трамвай", "Зайдите к бабушке моей" та інші . Висока майстерність , відчуття мови, вміння виокремити з численних деталей найголовніше - дозволили письменникові віднайти той єдиний "золотий ключик", який так легко відмикає дитячі серця. Діти з видимим задоволенням слухали вірші , висловлювали свої безпосередні дитячі міркування. 


Читання вголос - це , в першу чергу , радість від улюбленої книги , від можливості поділитися задоволенням від прочитаного , виявити своє сприйняття, своє захоплення.
 Марафон голосних читань на початку року відкрився творами А. П. Чехова . А зараз , у грудні, його завершують казки Кіплінга . З ними Світлана  Карпанова познайомила учнів 2а і 3а класів СЗШ№18 у групі продовженого дня .


 Розповіла про цікаві факти з біографії письменника : раннє дитинство провів в Індії , навчався в Англії . Не отримав класичної вищої освіти , але став наймолодшим в світі Нобелевським лауреатом за спостережливість , яскраву фантазію та оригінальний текст .
Бібліотекар познайомила дітей з легкою , веселою казкою "Слоненок", з дуже симпатичною казкою "Откуда берутся Броненосцы ? ", з самою дорослою із всіх казок письменника "Кошка, гулявшая сама по себе " і захоплюючою "Ріккі-Тіккі-Таві".


Читайте та насолоджуйтесь разом з дітьми!

Немає коментарів:

Дописати коментар