вівторок, 1 жовтня 2013 р.

Бібліотеки потрібні дітям - діти потрібні бібліотекам.


Саме під таким єдиним для всіх дитячих бібліотек України гаслом пройшло загальнонаціональне свято - Всеукраїнський день бібліотек у дитячих бібліотеках та відділах Дніпродзержинська. Напередодні свята на користувачів бібліотек чекало багато різних цікавих заходів, адже це свято не тільки бібліотекарів, а й всіх любителів книги. Так, у Центральній бібліотеці для дітей пройшла рекламна акція "Бібліотека вітає читачів, читачі вітають бібліотеку".Свої найкращі побажання діти та їхні батьки написали на спеціальному плакаті. В оновленому куточку "Життя бібліотеки - її читачі" з'явилися нові фотографії кращих читачів та найцікавіших масових заходів, які бібліотека проводила протягом року. Також до бібліотеки на Свято книги "Разом з Оле-Лукойє до книжкової країни" завітали учні 4А класу колегіуму № 16.Всі разом пригадали, який шлях пройшла книга від печерних малюнків до електронних книжок. Зацікавили дітей книжкові новинки, та не прості, а які подарували бібліотеці інші читачі. Вікторина "В країні прочитаних книг" показала знання дітей, а перегляд мультфільму "Острів скарбів" (за мотивами відомої книги Р.Л. Стівенсона) викликав дружний сміх у залі.

 


Традиційно напередодні свята у бібліотеці-філіалі № 5 проводиться цикл заходів, присвячених Дню бібліотек. Перш за все відвідувачів привітно зустрічала книжкова вітрина «Світ чудес – дитяча бібліотека».
На екскурсію «В країні цікавих книжок» бібліотекарі запросили самих маленьких мешканців дитячого санаторію – діточок 5 – 7 років. Ці дітлахи ще ніколи не були в бібліотеці і їм було дуже цікаво дізнаватися  про те, що таке бібліотека, які книжки і журнали в ній знаходяться, як треба поводитися з книгою і як записатися до бібліотеки. Вони із задоволенням згадували Муху – Цокотуху та Айболіта К. Чуковського, добрі і милі віршики про іграшки Агнії Барто, весело сміялися, коли їм читали оповідання Миколи Носова і були в захваті, коли дивилися   мультфільм «Вовка в тридевятом царстве».Діти 3 – 4 класів відправилися у захоплюючу мандрівку «З бібліотекою на «Ти». Вони більш детально знайомилися з роботою бібліотеки. Дізналися, що є книги, які знають все – енциклопедії, довідники, словники,вчилися самостійно вибирати книги на полицях, а потім малювали героїв своїх улюблених творів. На завершення заходу діти подивилися відеоматеріал, який розповів про відомі бібліотеки світу.


Учні 6-8 класів разом з провідним бібліотекарем філії Какушею Г. Б. провели майстер-клас «Як користуватися каталогами та картотеками», прослухали інформацію про електронний каталог та відвідали сайт нашої ЦБС та сайт Дніпропетровської обласної бібліотеки ім. Першовчителів слов’янських Кирила та Мефодія. Кожному присутньому було дане домашнє завдання (діти щонеділі відвідують бібліотеку) знайти в Інтернеті цікаву інформацію про дитячі бібліотеки України та Європи та підготувати слайд-презентацію на цю тему.
Не всі заходи проходили у стінах бібліотек. В цей день бібліотекарі проводили різні акції просто у школах. 30 вересня в ЗОШ № 44 відбувся урок-зустріч "Професія - бібліотекар". Учнів 5-г класу працівники бібліотеки-філіалу №7 Стрельник Л.М. та Туркіна Н.І. разом з завідуючою шкільною бібліотекою Кучинською А.М. та класним керівником Дюбою Т.С. познайомили з професією бібліотекаря. 

В формі диспуту обговорили тему майбутнього професії бібліотекаря та майбутнього книги. Підсумовуючи зустріч, діти дійшли до висновку, що майбутнє за електронною книгою, а професія бібліотекаря не зникне, а просто зміниться.
 А до бібліотеки - філіалу № 8 завітали учні ЗОШ № 20, щоб привітати зі святом бібліотекарів Гончар Т. М. та Паденко В. В. Багато років співпрацює ця школа з бібліотекою і завжди ці зустрічі проходять цікаво та з користю. Та на цьому свято не закінчується. 2 жовтня працівники бібліотеки-філіалу № 4 відвідають ЗОШ № 13, де разом зі шкільним бібліотекарем Камишанською О. В. проведуть зустріч з учнями 6 - 7 класів під назвою "Бібліотека сьогодні". Всі разом поговорять про те, якою повинна бути сучасна бібліотека, також на підлітків чекає огляд сучасної літератури для молоді.
І в святкові дні, і в будні дитячі бібліотеки Дніпродзержинська чекають на своїх користувачів: маленьких і великих, любителів читати та відвідувачів інтернет-центрів.

До нових зустрічей у бібліотеці!

Немає коментарів:

Дописати коментар