середа, 28 серпня 2013 р.

Читання книг допомагає впоратися з проблемами в спілкуванні .Американські соціологи стверджують, що дітям, які мають труднощі під час взаємодії з іншими людьми, може допомогти книготерапія.

Книготерапія це процес розв'язання проблемних ситуацій через обговорення подібні книжкових сюжетів, з типовими характерами та подіями. Щоб оцінити, як батьки користуються цим інструментом у вихованні дітей, автор Дженіфер Боуман з Університету Цинцинатті вивчала сімейні історії чотирьох соціальних працівників, які турбуються про те, як їхні діти поводяться в оточенні однолітків. При тому, що соціальні потреби дітей у віці від 4 до 12 років були різними, всі батьки однаково переживали за їх соціальну поведінку через труднощі у зв'язку з синдромом Дауна, синдромом дефіциту уваги та гіперактивностю, порушеннями мови або затримкою розвитку.

Всі батьки пройшли через спеціальний тренінг з використання книготерапії для запобігання негативної соціальної поведінки дітей. Кожен учасник відповів на запитання трьох інтерв'ю, щоб оцінити їх досвід використання технік соціального втручання, зокрема особистий досвід вирішення складних ситуацій у дитинстві з допомогою батьків, друзів або книг.

"Батьки, які любили книги в дитинстві, природно, включають читання в розпорядок дня дитини. Але й ті, хто був до читання байдужий, побоюючись, що це чекає їх дитину, докладають всіх зусиль, щоб цього не сталося", - говорить автор.

За її словами, всі учасники активно користувалися книжковими сюжетами, щоб скорегувати поведінку дитини. Серед недоліків цього методу втручання вони називали нездатність дитини довго концентруватися на оповіданні або його незгоду з вибором батька для роботи над проблемною ситуацією.
"Майстер-класи з книготерапії могли б допомогти багатьом батькам полегшити соціальну взаємодію для дитини", - вважає дослідник.

Немає коментарів:

Дописати коментар