Кохання – як хороша книжка: коли не можеш припинити читати, але дуже не хочеш, аби вона скінчилася. Так вважає кіт Інжир, який підготував невеличку інструкцію для всіх збентежених Днем святого Валентина.
«Любов – це коли двоє розбирають одне одного на цитати» – писав у своєму чудовому вірші Григорій Семенчук. Додам, що любов – це коли вам хочеться розбирати одне одного не тільки на цитати, а й на ілюстрації. Добре, що є соцмережі. Пам’ятайте, ставити сердечка під світлинами вашої половинки – це вже не забаганка, а шлюбний обов’язок.
Любов – це коли усі найкращі книжки – про вас. Коли усі улюблені вірші Жадана – про вас. Та й усі інші красиві вірші – теж. Кохання взагалі нагадує хорошу книжку – коли вам подобається і зміст, і палітурка. Через любов, так само як і через цю книжку, вам не вдається заснути до ранку. Але в дечому ваші почуття відрізняються від літератури – бо поруч із вашим романом навіть світова класика втрачає усі барви. Але любов – наче квітка, притягує різних комах. Кохання – це коли мурашки по шкірі, метелики у животі і таргани у голові. Аби не муха в носі.
Чим годувати метеликів у животі?
То чим годувати цих метеликів у животі? Звісно, борщем. Червоним борщем з червоної рути або зеленим борщем із чар-зілля. Салатом з пелюсток ромашок, на яких ворожіння показало, що любить. Голубцями, яких робили добре перед тим приголублені кухарі. Адже замість накручувати себе, завжди краще накручувати голубці. Крем-сирниками з крем-сиру. Але понад усе ці метелики люблять книжки. По-перше, тому що найкращі книжки – про кохання. По-друге, метелики думають, що книжки – їхні паперові родичі, що сторінки – це крильця, і відчуття польоту їм не чуже.
Тож годувати їх варто найдраматичнішими рецептами із кулінарних збірок, бо кулінарні збірки – це чи не єдині збірки в сучасній українській літературі, де ще трапляється чіткий виклад сюжету і несподіваний фінал. Наприклад, мені дуже сподобалася «Смачна країна» від Костянтина Грубича. Кожен розділ відповідає певній області України і містить рецепти цікавих і незвичних регіональних страв.Навіть більше, кожен рецепт у ній нагадує репортаж – бо автор ділиться також обставинами своїх кулінарних експедицій, хто і де підказав йому такий рецепт. Адже готування фірмових голубців від закарпатських ромів – це окремий ритуал, який не можна не описати. Хороша кулінарна книга мусить бути написана так смачно, щоб можна було почути запах пирогів, кручеників і завиванців одразу з її сторінок.
Як правильно ворожити, коли закоханий
Ворожити слід на правильних книжечках. Правильно обрана книжечка – красива і романтична, можливо, афористична та філософська – і головне: та, зміст якої ви добре знаєте, і вона не підкине вам неприємних сюрпризів. Закохані – дуже чутливі, здатні засмучуватися через невдалі пророцтва і сприймати навсправжки результати ворожіння. Тож правильно обрана для ворожіння книжка мусить легко піддаватися тлумаченням на вашу користь. Також повинна бути гарно написаною, і окриляти. Подбайте про це заздалегідь. Оскільки ви ні про що інше думати не можете, ворожити напевно таки доведеться. Ромашки варто обирати одразу такі, щоб виходило «Любить». А на книжці можна ворожити доти, доки не покаже правильний результат.
Як написати валентинку
Пам’ятайте, якщо киці не говорити, що любиш – вона автоматично вважає, що не любиш. Але зізнання у коханні не повинно бути банальним, як кіоск із шаурмою. Це особлива страва. Пишіть їй так, щоб ваші повідомлення діти потім вчили у школі з літератури.
Якщо ви поки так не навчилися, зверніться до класики. Запитайте у коханих: «Ти признайся мені, звідки в тебе ті чари – а точніше, з якої саме книжки Гаррі Поттера?». Завжди актуальні цитати з віршів. Підглянути їх можна в абабагаламагівській серії «Українська поетична антологія» – якщо хочете перевірену роками класику (зручно все одразу в «Антології української поезії ХХ століття. Від Тичини до Жадана») або у збірках лауреатів конкурсу від видавництва Смолоскип чи поетичних новинках від Видавництва Старого Лева – якщо цікавить щось сучасне та стильне. А мій новий улюблений вірш я прочитав у збірці Івана Андрусяка «Лякація». Він теж про мистецтво зваблення – починається рядком «Котлета зветься так тому, що зваблює кота». До слова, хороша валентинка для чоловіка – у формі котлети. А шлях до серця жінки – через книжку і каву до ліжка.
Оскільки 14 лютого – це не тільки День закоханих, а й Міжнародний день дарування книжок, можна поєднати ці дві дати і подарувати і валентинку, і книжку. Найкращі валентинки – ті, що з котиками! Зізнайтеся в коханні листівкою з котом – і ваші стосунки завжди будуть теплими, муркітливими і лагідними, як котики. Важливе також відчуття міри – більше про це можна почитати у книжці «Лаґом» Лоли Екерстрьом, що розповідає про шведські секрети щасливого життя. Серед них – вміння знаходити рівновагу, релаксувати, відчувати золоту середину і створювати навколо себе доброзичливу атмосферу. Адже часом все, що нам треба для щастя – теплі слова і батареї. І неодмінно любов. Тож, як радив нам Тарас Григорович, «кохайтеся, чорнобриві». І не чорнобриві теж кохайтеся. Бо любов завжди переможе. А якщо не переможе – це не любов.
Олена Павлова, особистий секретар кота Інжира
https://blog.yakaboo.ua/yak-govoriti-pro-kohannya-movoyu-kotiv/
Немає коментарів:
Дописати коментар