пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

Обласний семінар «Інформаційно – бібліографічне забезпечення навчальних та дозвіллевих потреб користувачів – дітей».

Семінар для заступників директорів ЦБС по роботі з дітьми та завідуючих бібліотеками для дітей відбувся 29 – 30 жовтня в Дніпропетровській обласній бібліотеці  для дітей.  Від нашого міста семінар відвідала завідуюча дитячою бібліотекою - філіалом № 5 Задорожня Ю. В.


Виступом «Інформаційне забезпечення потреб дитячого населення» здійснила відкриття семінару директор обласної бібліотеки для дітей Шарабура Ольга Іванівна.

Провідний психолог бібліотеки Валентина Миколаївна Панченко давала присутнім наради фахівця по питанню «Дитина в інформаційному просторі». 

На крос – презентації «Мультимедіа як засіб масового бібліографічного інформування», який підготувала та провела головний бібліотекар відділу довідково – бібліографічного та інформаційного обслуговування Буц О.Б. ми подивилися відеофільм «Бібліотека ХХI століття», нас інформували про такі направленості в культурі та літературі, як комікси, манги та про такий життєвий стиль, як стімпанк. Все це цікавить наших дітей, тому це повинно цікавити і нас.    Від завідуючої цим же відділом Тараненко Л.В. отримали консультацію по здійсненню бібліографічного опису в електронну картотеку статей за програмою «Марк – SQI»;
Про цікаві професійні наробітки з дітьми 1-4 класів нам розповідала завідуюча відділом обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів Білогуб Т.О. Обласна бібліотека впроваджує програму роботи з дітками від 0 до 3 років «Моє серденько». Малеча разом з мамами та бібліотекарями грають іграшками, читають дитячі книжечки та дивляться лялькові вистави. 
Дуже сподобалося навчання старших діточок у студії відеозапису, яку веде професійний оператор.                                                                                                                                       
На бібліоподіумі відбулася авторська презентація книги провідного бібліотекаря Дніпропетровської РДБ Омельченко Л.П. «Казковий квітничок». 


Працівники дитячого відділу підготували по ній навіть лялькову виставу. 

Програма другого дню семінару включала виступ заступника директора по роботі з дітьми Прокопович – Ткаченко Ольги Олегівни «Інформаційні ресурси сучасної бібліотеки для дітей», консультацію «Бібліотечно – інформаційне обслуговування користувачів – дітей: імпульси розвитку на 2014 рік» Резніченко Наталії Леонідівни – завідуючої відділом удосконалення методики бібліотечної роботи з дітьми та консультації «Патріотичне виховання як складова духовного розвитку дитини»( до 70-річчя визволення Дніпропетровської області та України від німецько – фашистських загарбників) Желізняк Тетяни Олександрівни – завідуючої відділом обслуговування читачів – учнів 5-9 класів.
На семінарі не забули і про роботу Дніпродзержинських бібліотек.
 
Грамотами відзначили членів студії «Мукасолька» Чорну Анастасію, Благових Єлизавету та Катерину за участь в обласному марафоні дитячого читання «Барвистий книголенд» в номінації «Дива своїми руками». (керівник студії – Туркіна Ніна Іванівна,бібліотека – філіал № 7).

Немає коментарів:

Дописати коментар