неділя, 30 липня 2023 р.

Літо, давай!

Я вже розповідала вам про роботу кам'янських публічних бібліотек влітку. У кожній бібліотеці є свій стиль і напрямок діяльності, завдяки чого жодна бібліотека не схожа на іншу. Минає липень. Що новенького презентували бібліотекарки? 

Карнаухівські бібліотекарки завзяті  травниці та  прихильниці здорового способу життя і своїх користувачів до цього залучають. Проводять зустрічі  на фоні книжкової виставки «Азбука здорового життя» з кандидатом медичних наук Денисом Фільчуковим та лікаркою дієтологом Оленою Дьяконовою. Вони  популярно розповідають про сумісність харчів та їхній вплив на організм, про важливість води й фізичних навантажень та індивідуальний підхід до всіх рекомендацій.


Напередодні Івана Купала, коли буйно розквітає природа, а трави наливаються цілющою силою,  влаштували для своїх читачів масштабне купальське дійство. Тут і книжкова виставка, і розповіді фахівців про рослини, що лікують тіло і душу, і дегустація трав’яних чаїв, і навіть магічні ритуали. Всі були вдячні спікеркам – травниці Олені Дьяконовій та флористці Алісі Затучній,  жіночкам, що  принесли квіти-трави та наповнили  зустріч запашними ароматами любистку і м’яти.
Найкраще що виходить у бібліотекарок бібліотеки на Пузирьова це співпраця з народними майстрами. Тому, на ярмарки майстрів соцміста, які організовує бібліотека, завжди збирається багато людей. Це добре й для майстринь, і для бібліотеки, і для відвідувачів.  


Навіть засідання розмовного клубу "Єдині.Навчаємось разом" не проходять без участі майстринь.
Під час зустрічей люди не лише спілкуються українською мовою, а ще й вивчають і співають українські пісні, знайомляться з історією та культурою нашого краю. Так, під час обговорення книги відомого краєзнавця Миколи Чабана "І в України  твоє обличчя. 600 дат і подій із життя Петриківки", презентувала власну творчість майстриня з Петриківського розпису Єлизавета Полонська. 

Бібліотека на Чиженка активно впроваджує серед дошкільнят програму "Літо з книгою". Саме бібліотекарки допомагають дітлахам реалізувати свої мрії з допомогою книги. Тут є все, що потрібно дитині: цікаві повісті-фентезі, дивовижні історії, подорож у минуле, розмаїття української міфології, мандрівка найбільшими українськими замками, сповнена випробувань і несподіванок, героїчні вчинки та містичні події, історичні таємниці України, а головне - турботлива та добра бібліотекарка.


Середа день зустрічей у клубі "Позитив+" у бібліотеці на Звенігородського. Двічі на місяць їхні читачки залишають усі справи та поспішають до бібліотеки на обговорення оповідання Галини Вдовиченко "Фіалки щосереди",  або на ранковий променад.

Як зробити прогулянку цікавою пригодою? Дуже просто. Потрібно не забути прихопити з собою спостережливість. І не потрібно поспішати. Природа в парку чарівна і зворушлива. Прогулянка відмінне рішення для відпочинку. Все навкруги налаштовує на позитивні емоції, заспокоює.
Любимо природу! Любимо тепло! Любимо літо!


А які дива майже щодня відбуваються у бібліотеці на проспекті Дружби народів! 
                                         Шахові бої та прогулянки


Ігри, майстерки, костюмовані вечірки 


Книжкове чаювання у бібліотечному квітнику створюють позитивний настрій і дорослим,  і дітям!


Бібліотекаркам центральної бібліотеки для дітей не до відпочинку.Ретельно готуються до відкриття освітнього дитячого хабу.

 Назву чудову обрали М'ЯТА


Розробили логотип! 
Спланували роботу!


Ось такі різнокольорові тижні чекають на дітей!


Сторінку в інстаграм створили!


Всі бібліотекарі здобули необхідні знання для роботи в нових умовах, навчилися встановлювати контакт з дитиною, враховуючи негативний досвід дитини, отриманий під час війни, набули практичних навичок, а також познайомилися з інструментами та техніками для налагодження саме такого безпечного та дбайливого контакту з дітьми.

(Проєкт «Створення освітніх дитячих хабів: просторів розвитку та безпеки» реалізується ГС "Культурна Ліга Сходу" в рамках Проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється Deutsche Gesseiischaft für Internationale Zusammenarbeit (G1Z) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини")
Не пасуть задніх бібліотекарки бібліотеки на Шевченка. Тут є чим зайнятися: кіносеанси щосереди, школа акварелі щопонеділка та щоп'ятниці, засідання розмовного клубу англійської мови щочетверга, виставки, презентації, ранковий променад з Аллою Гузовською, майстерки, концерти, обговорення книжок, літературні конкурси, вечірки просто неба тощо.

Літо триває. Далі буде.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар