понеділок, 17 липня 2017 р.

Як встигати читати десятки книг на рік?


1.  Ретельно обирайте книги. 

Читайте те, що хочеться прочитати. Книга змагається за увагу з багатьма формами дозвілля і, щоб отримати години вашої уваги, має нести цінність і користь. Не знущайтеся над собою поганою літературою — наш час занадто обмежений для цього.
 
2. Читайте у кожній мандрівці.

Використовуйте довгі подорожі, наприклад, у потязі чи літаку, для кількагодинної концентрації на книзі. Зазвичай у дорозі гірше працює інтернет і мобільний зв’язок, тому вас не потурбують. Та й звук дороги допомагає ввести у стан «потоку», який полегшить сприйняття тексту.
Проте все ж зважайте, наскільки книга трясеться. В автобус я б радив брати аудіокниги. Заодно врятує від серіалів, які люблять вмикати пасажирам водії.

3. Спробуйте читати по дорозі на роботу. 

Якщо живете неподалік від роботи і шлях не особливо потребує уваги, можете читати йдучи. По-перше, це можливість з користю витратити час. По-друге, станете живою рекламою читання для мешканців міста.
Готуйтеся, що перші рази такого читання на ходу буде складно психологічно. І не забувайте поглядати вперед себе, дивитися на світлофори і відкладати книгу, коли переходите дорогу.

4. Чергуйте жанри.

Ще нобелівський лауреат Іван Павлов говорив, що кращий відпочинок — зміна діяльності. Так само і з книгами. Чергуйте жанри, теми, авторів. Коли втрачаєте концентрацію на складному тексті, майте під рукою щось легше: менше шансів витратити час на перевірку новин у соцмережах.
Я читаю три типи книг: художня література, практична (нон-фікшн, психологія, бізнес тощо) та репортажистика. Їхнє чергування у списку дозволяє поєднувати корисне з приємним.

5. Завжди тримайте під рукою книгу.

Кожен стикається з непунктуальними людьми. Одним із способів не втратити час, доки візаві спізнюється (і заодно не розгніватися на нього чи на неї) може стати книга. Читання заспокоює. Корисно, коли розумієте, що через колегу спізнюєтеся на зустріч.
Те саме стосується черг у держзакладах, банках чи податковій. Література допомагає бодай трохи відволіктися від натовпу, який майже завжди стоятиме перед вами, коли б не зайшли.
Мені це правило допоміг відкрити керівник дипломного проекту. За час його очікувань вдалося прочитати кілька науково-фантастичних романів.

6. Намагайтеся читати зранку.

Перші години після пробудження — найкращі для засвоєння нової інформації. Тому складну літературу, що стосується навчання чи бізнесу, варто читати зранку, а не мучитися після роботи. На вечір краще залишати щось простіше. Наприклад, художню літературу.
7. Використовуйте книгу для перепочинку від роботи.

Художниця Яна Франк у книзі «Муза і чудовисько» розповідає про свій метод роботи над проектами після боротьби з раком. Вона працює 45 хвилин, а потім 15 хвилин займається чимось іншим, що не пов’язане з цим поточним проектом.
Для мене такою діяльністю у перерві стала книга. Якщо у суботу-неділю працюю вдома, протягом 10 годин виходить 2 години на читання (дві перерви займають сніданок і обід). Після таких «циклів» менше втомлюєшся, ніж при кількагодинному безперервному зануренні у роботу.

8. Шукайте аудіоверсії книг.

Якщо починаєте читати відому книгу, то швидше за все можна знайти її аудіоверсію. Далеко не завжди ваша робота знаходиться на відстані пішої прогулянки, щоб читати на ходу. І так саме рідко наші автобуси їдять по наскільки рівних дорогах, щоб читання не шкодило очам.
Якщо мати під рукою книгу у друкованому чи в електронному вигляді  та її аудіоверсію, це підвищить імовірність її дочитати.

9. Проаналізуйте, як витрачаєте час за комп’ютером та смартфоном.

Більшість людей говорять, що на книги не вистачає часу. Це як з культурою, яку фінансують за залишковим принципом: книгам приділяють час тоді, коли вже нічого не потрібно робити. А так буває рідко.
Насправді мало хто з цих людей ставить собі запитання, на що витрачає час у мережі. Щоб зробити відкриття, потрібно встановити у браузер трекер, наприклад, RescueTime, і дивитися наприкінці дня на результати. Складно говорити щось про «немає часу на книжки», коли у месенджері і фейсбуці проводиш понад три години на день.

10. Наперед закладайте собі час на книги.

Засновник Alibaba мільярдер Джек Ма говорить, що час, який людина проводить поза роботою, визначальний для розвитку і кар’єри. Його людина і має вкладати у навчання і книги. Не варто сподіватися на «почитаю пізніше» — треба наперед планувати це заняття, як ми робимо з вечерею, душем, зустріччю з друзями.
Це вчить дисципліні і цілеспрямованості. А без них ніхто не може сподіватися на довгостроковий успіх у житті.

 http://nv.ua/ukr/opinion/povzyk/jak-vstigati-chitati-desjatki-knig-na-rik-1422403.html

Немає коментарів:

Дописати коментар