вівторок, 30 вересня 2014 р.

Відзначаємо ювілеї великих українців

Вересень - місяць ювілеїв. Дні народження відразу двох визначних українських письменників відзначили у Центральній бібліотеці для дітей. 150 років від дня народження виповнилося Михайлові Коцюбинському та 120 років - Олександрові Довженку. Година роздумів "Шукач прекрасного в людині" була присвячена життю та творчості М. Коцюбинського. Учні СЗШ № 6
ще тільки будуть вивчати твори цього неординарного письменника, але його особистість не може не викликати цікавості. Підлітки почули розповідь бібліотекаря про людину, закохану в Україну, в українське слово. 

Письменник вважав, що патріотизм полягає не тому, щоб одягнути вишиванку та відростити козацькі вуса. Для нього важливими були слова П. Грабовського "Патріотів багацько, а робітників немає". М. Коцюбинський, людина по-європейському освічена, талановита, саме і був одним з тих робітників, які так багато зробили для збереження української мови, для самоідентифікації українців. До того ж він був майстром ліричних оповідань, співцем чарівних українських пейзажів. А екранізація одного з найвизначніших творів майстра "Тіні забутих предків" принесли світову славу режисерові С. Параджанову та виконавцю головної ролі І. Миколайчуку. 
Учні 7 класу СЗШ № 6 відвідали бібліотеку, щоб переглянути біографічний відео-етюд "Людина з берегів Зачарованої Десни". Захід виявився дуже насиченим. 

У шостому класі діти вже вивчали повість "Зачарована Десна", тож тепер пригадали основні моменти твору про дитинство письменника, зачитали уривки. Про подальше життя Довженка учні дізналися з презентаціїї. 

Всі грані таланту митця (а він займався вчителюванням, журналістикою, письменством, написанням кіносценаріїв, зйомками фільмів, архітектурою) розкрилися під час перегляду документального фільму "Олександр Довженко" з серії "Обличччя української історії". Та справжньою родзинкою заходу став перегляд уривків з чорно-білого німого кіно "Земля", яке Довженко зняв у 1929 році. 
Ювілейні заходи підготували та провели бібліотекарі ЦДБ Табакова І. М. та Ревко Л. А. 

Немає коментарів:

Дописати коментар