середа, 16 червня 2021 р.

Від дощу та спеки тікай до бібліотеки

Бібліотеки серед закладів, що співпрацюють з пришкільними літніми таборами  не пасуть задніх. Відверто скажемо, це не просто, але ми справляємося.


Що для цього потрібно, запитаєте ви. Відповідаю: час, професійні компетенції, харизма, вміння керувати різновіковою аудиторією,  знання основ психології, артистизм, літературна мова, обізнаність в ІТ, обладнання, впевненість,  зберігати спокій в будь-якій ситуації, бути завжди усміхненими, привітними, любити людей, а дітей насамперед, бути цікавими весь час.

Давайте зараз зі мною пройдемося публічними бібліотеками міста. Це - 2 центральних бібліотеки та 9 бібліотек філій, 40 бібліотекарів і понад 15 000 користувачів.

Перші два тижнї червня бібліотеки відвідало понад 800 дітей, які залишились у місті на відпочинок у пришкільних літніх таборах, для них проведено десятки різноманітних бібліотечних активностей.

Скільки цікавинок підготували бібліотекарі  для своїх постійних і потенційних читачів:новенькі книжки, зустрічі з літературними героями, авторами книжок, лялькові вистави, конкурси, ігри, екскурсії музейною кімнатою, артгалереєю, майстер- класи  в артмайстерні, квести тощо.

Усі бібліотеки причепурилися до зустрічі з дітьми. Бібліотека - філія №8 (вул.Стовби, 1)  для вихованців ЦСПР провела годину екологічного дизайну. Діти уважно слухали про квіти нашого регіону, переглянули презентацію, розповіли про свої найулюбленіші квіточки. І завдяки чудовим ручкам дітлахів у бібліотеці нарешті розквітли літні квіти.

О, який сюрприз підготували бібліотекарі Камянського своїм відвідувачам: червень пройде під знаком творчості Олега Майбороди - українського дитячого письменника, автора понад 80 книжок, який живе у Кам'янському.

А там де Майборода, там веселі казки, скоромовки, жарти, тести, загадки, вікторини, музика, шкільні смішні історії, вірші - навчалки. Дійсно творчість Олега Майбороди весела, іронічна, яскрава - саме для дощового літа!
Щирі дитячі посмішки, зацікавлені очі та піднесений настрій у дітей. Саме в такій атмосфері пройшли бібліотечні активності з дітьми НВК №5, СЗШ 22, СЗШ№31, №4, Гімназії №32, СЗШ№24, СЗШ №35, НВК№37, ліцею №19, СЗШ№ 29 і №30, №40 і№25 тощо.

Під час канікул у Центральній бібліотеці для дітей (майдан Калнишевського,1-а) завжди аншлаг. Ботанічні екскурсії парком, зустрічі з авторами книг, лялькові вистави, власний ютуб - канал БібліоЧат Кам'янЧат мають попит. Тут навіть можна замовити авторський квест.

Тут вам запропонують книжкову подорож "Літературна мапа України", книжкові пригоди "Лісом, небом, водою", нагадають про безпечну поведінку влітку та як не нашкодити природі під час літнього відпочинку, відвідати виставку - портрет"Літературний Олімп України" тощо.


І будьте упевнені - все буде на найвисшому рівні.

Колективи бібліотек - філій №2 (вул.Менделєєва, 5-а) та №8 (вул.Стовби, 1) для дітей шкільного оздоровчого табору відпочинку НВК№37 та мешканців соцміста разом з вихованцями художнього відділення ДМШ№3 просто неба влаштували свято "Цей дивний Всесвіт - наші діти".

Кожному знайшлося заняття до душі: конкурс малюнку на асфальті,  виготовлення прикрас для волосся за допомогою майстрині Ганни Голубовської, знайомство з творчістю художниці Петриківського розпису Єлизавети Полонської, роботами учнів гуртка "Креативне рукоділля" художнього відділення ДМШ№3, майстринею  м'якої іграшки  Комлік О.
Хороший відпочинок не обійдеться без цікавих книжок. Відпочити, а разом з тим весело та цікаво провести вільний час допоможе книжкова виставка «90 днів літа – 90 цікавих книг» у бібліотеці - філії №8
Читайте та відпочивайте із задоволенням!

Завітаймо до бібліотеки - філії №7(пр. Дружби народів, 49). А тут справжнісінький бібліопікник з цікавими рухливими іграми, загадками, фотовиставкою «Тут живе дитинство» для найменших читайликів ДНЗ «Незабудка" влаштували бібліотекарки.

Разом з галасливою та дружньою компанією пришкільного закладу відпочинку «Барвінкова країна» пройшлися «Стежинами дружби», зарядили мозок під час «Мозкового штурму", розгадували загадки на стежині «Загадок», кросворди та пригадування прислів’їв про дружбу на стежині «Поміркуй». На стежині «Словограй» відшукували у словах ноти та імена. Грали в ігри «Попелюшки» «Хустина» та «Мумія».


А як захопила дітей «Спортивна» стежина - перетягування канату, ігри «Кенгуру» і «Хто влучніше». 


Справжню дружню атмосферу під час заходу створили самі діти.. А об’єднав їх міцний ланцюжок дружби, який допомагав подолати всі перешкоди.

А ви любите черепах? Тоді вам до бібліотеки - філії №7 на Всесвітній день морських черепах».

Виявляється, що морські черепахи є одними з найдавніших істот на землі? Вони існували з часів динозаврів і майже не змінились за понад 110 мільйонів років. 

Ого, які цікаві факти: самці все своє життя проводять під водою, а самки виходять на сушу лише для того, щоб відкласти яйця; морські черепахи мають м’язи сильніші, ніж люди; вони можуть затримати дихання більше ніж 30 хвилин та ін.

Книга австрійського письменника Леслі Рііса «Про коалу Вуханя, Черепаху Сарлі и Карроингі - Ему» - захопливу повість про морську черепаху Сарлі та її пригоди розчулила  дітей і дорослих. Відчувалось, що діти потребують зміни занять. Тому руханка «Черепаха Аха" та ігри «Знайди панцир для черепашки», «Врятуй черепашку» та «Черепашині перегони» були дуже вчасними.

Яке це щастя, коли чуєш дитячий сміх та гамір, бачиш здивовані та зацікавлені оченята, які бажають гратись та розвиватись!!!

Щодня новий захід. Один цікавіше другого:екологічна гра-подорож «Любіть рослинку і тваринку…», ігри «Впізнай мене", де можна побувати і цуценятами, кошенятами, пінгвінами та крокодилами… Цілий урок веселощів, азарту, гарного настрою, лідерства, перемоги.

Рухаємось далі - бібліотека - філія№3(вул. Матросова, 78). Бібліотекарі добре підготувались до зустрічі з дітьми: оновили книжковий фонд, збільшили кількість настільних ігор, конструкторів, розробили чудові сценарії.

Яке різноманїття бібліотечних активностей: День дракону, День океану, День динозаврів, конкурс ерудитів, квест "Раз пірат, два пірат..." тощо

Відпочивальники літніх таборів Гімназії №32, СЗШ№24 зарядилися  позитивними емоціями та цікавою інформацією.

Уроки етикету, лото казок, день загадок "Загадки із шухлядки" від бібліотекарів бібліотеки - філії №6 (вул. Звенигородська, 17) залюбки відвідують діти літніх таборів відпочинку "Дивосвіт" СЗШ №22, "Сонечко" №35

Бібліотекарі бібліотеки - філії №9 (пр. Перемоги,35) запросили розумників та розумниць пришкільного табору "Веселкова країна" СЗШ №40 взяти участь у літературній грі. Дуже приємно, що всі показали свою ерудицію, фантазію, вміння логічно мислити та правильно відповідати на складні запитання.


Маленька, але така затишна бібліотека - філія №5 (вул.Харківська,67) завжди вражає своїми великими проєктами та цікавими заходами.

Наймолодші діти знайомилися з творчістю нашого улюбленого дитячого письменника Олега Майбороди у "Країні Чудасії". Діти 3-6 класів взяли участь у шпигунських розвагах "У світі детектива та пригод" та познайомилися з відеооглядами "Яскраві явища зарубіжного бестселера" і "Будь сучасним - дивись українське". Далі буде...


Бібліотекарі бібліотеки - філії №4 (Звенигородська,49) разом з дітьми першого загону "Мурашки" літнього табору "Усмішка" СЗШ№18 під час пізнавально-ігрової години на ринг викликали страх. З'ясували, що зовсім безстрашних людей не буває. Кожен чогось боїться:  висоти, павуків, лікарів-стоматологів, Навіть свого кашлю, який не проходить більш ніж місяць.


Бібліотекарі довели, що страх можна перемогти: його можна розсмішити, знищити, заговорити. Головне - навчитися боротися зі своїм страхом.

Знайомилися з казкою Ганни Буяджи "Микитась - Боровичок" про маленького лісового духа. Серед героїв - українські страхопуди : Русалка, Чорт, Мавка, Лісовик, Водяник, Домовик та інші. Діти почули про них, мабуть, вперше. Бо, на запитання, хто така Мавка, відповіли - мавпочка, а чорт - це риба.

Половина червня минула, але канікули продовжуються. Стільки всього цікавого попереду.

Немає коментарів:

Дописати коментар