вівторок, 20 червня 2017 р.

У Кам'янській бібліотеці пройшла презентація книг про Степана Бандеру.

В юнацькому відділі Центральної міської бібліотеки пройшла презентація книг «Життя і діяльність Степана Бандери» та «Степан Бандера. Історія нескорених », які за сприяння місцевої « Свободи »привіз в Кам'янське відомий український історик і громадський діяч Микола Посівнич. За словами автора, написати книгу для масового читача його змусило засилля міфів, якими все більше і більше обростає особистість українського Провідника.


- Я сів за роботу над цією книгою після того, як прочитав статтю під назвою «Степан Бандера - невірний син єврейського народу», - розповідає Посівнич. Це було останньою краплею, яка і змусила мене написати історію про Бандеру без прикрас, без купюр, але з документами та історичними фактами. Я хотів показати його реальні погляди, мета, завдання, яке він ставив перед собою і своїми соратниками.

Цікаво те, що найбільшим успіхом, за словами автора, ці книги користуються в Наддніпрянській і східній Україні: Дніпрі, Харкові, Одесі.

- На західній Україні, в Києві всі вже давно стали «бандерівцями», - сміється автор. - І навіть якщо не знають, то думають, що все знають про Бандеру. На півдні і сході України є великий попит, тому що 70 років радянської антипропаганди привели до того, що у людей з'явився інтерес до постаті Бандери.

Слова Миколи Посівнича знайшли підтвердження і в Кам'янському. Все привезені книги розкупили відразу ж після зустрічі з автором відвідувачі юнацького відділу Центральної бібліотеки Каменського.

- Як історик і дослідник життя Степана Бандери, як вважаєте, чому його особистість стала однією з найбільш суперечливих в нашій історії?

- Він викликає таку бурю емоцій, тому що своєю діяльністю і життям не залишив нікого байдужим. Або ти поважаєш його, визнаєш своїм героєм або ти вважаєш його зрадником і продажним антигероєм. Третього не дано. Це нормальне явище для такого формату діячів, як Петлюра, Мазепа, Бандера - це такі націоцентристські люди, які ставлять чітку грань між тими, хто «за» Україну і тими, хто «проти». Сьогодні на загальному, медійному рівні Бандера став вже практично міфічним героєм, на зразок Прометея, який дає людям вогонь, ідею боротьби за українську державу. А його реальне життя, реальна боротьба, історичні факти часто спотворюються на тлі інформаційної війни. Ця війна, до речі, не менш реальна і серйозна, ніж та, яка йде сьогодні в Донецькій і Луганській областях.

- Якщо говорити про міфи, то який із них про Степана Бандеру, Ви вважаєте наймасштабнішим?

- Те, що він не боровся проти німецьких окупантів, а був їх колаборантом . Насправді Бандера активно боровся як проти німецького режиму, так і проти комуністичного, радянського. І так само саме він не брав участі ні в яких антисемітських операціях. Це була справа німців, а українці просто були пасивними спостерігачами в цьому процесі. Сьогодні більшість світових істориків сходяться на думці, що Бандера і його організація ніякого прямого відношення до знищення євреїв і Голокосту не мали.

- Як вважаєте, Степан Бандера сьогодні об'єднує або, навпаки, роз'єднує українців?

- Це нормально, коли для різних регіонів є свій герой, свій еталон, своє бачення розвитку української держави - в цьому сила України, яка, незважаючи на всі прогнози політиків, повинна була розвалитися, але встояла. Це як політ джмеля, який за всіма законами аеродинаміки не повинен літати, а він літає і успішно всім доводить, що закони можна порушувати. Так само і Україна - вона приречена бути єдиною. І її герої сьогоднішні вже через сто років будуть виглядати так, як сьогодні Іван Мазепа чи Богдан Хмельницький, вони вже не будуть викликати такі почуття ненависті у євреїв, поляків, а будуть сприйматися просто як особистості, які боролися за волю України. А методи боротьби за українську державу, за незалежність України, які використовував Бандера, і сьогодні, в 21 столітті, для багатьох є загрозою. Як кажуть наші східні вороги: головна загроза для України - це «бандерезація». Однак насправді ця загроза полягає лише в тому, щоб думати і діяти в інтересах України.https://www.5692.com.ua/news/1693246

Немає коментарів:

Дописати коментар