четвер, 7 травня 2015 р.

Тиждень пам'яті.День другий.

6 травня в Центральній бібліотеці для дітей пройшов літературний ранок "Сила слабких, або діти війни" для 1а класу колегіуму №16.Біля інсталяції, присвяченій Дню перемоги, бібліотекар розказала про військовий шлях і нагороди військового льотчика Писаревського Євгена Івановича,прочитала їм листи-трикутники з фронту, діти мали змогу торкнутися старої гімнастьорки і справжніх орденів.
Бібліотекар Табакова І.М. ознайомила учнів з логотипом і символом травневих свят - маками. Бібліотекар Писаревська Т.М.прочитала вірші з книги О.Благініної "Чому ти шинель бережеш?"-"Батькові на фронт", "Шинель","Подарунок", які перенесли дітей у воєнні роки, коли їх прадіди були такими ж, як вони зараз.


Бібліотекар Табакова І.М. прочитала оповідання Б.Комара "На варті", в якому описано епізод з життя малого Дмитрика.Йому довелося стояти на варті разом зі старшиною і берегти сон бійців, що саме ночували в батьківській хаті.


Мультфільм "Спогади" допоміг дітям ще більше перейнятися духом  цих пам'ятних днів.
Бібліотекарі запропонували учням помовчати трохи і подумати про те,як живуть вони і як жили діти - їх ровесники в ті лихі роки, а на травневі свята обов'язково поклонитися могилі солдату-герою, що подарував їм  безтурботне дитинство.
Заступник директора по роботі з дітьми Дорофеєва Т.В.запросила в мистецьку вітальню "Музи не мовчали" учнів 7 б і 7в класів гімназії №11.Спростовуючи латинський вислів "Коли говорять гармати, музи мовчать", бібліотекар розповіла про роль митців в роки війни.


Першими в ідеологічний бій з ворогом вступили художники, які лаконічною мовою плаката піднімали бойовий дух народу і воїнів-червоноармійців.
В перші дні війни було створено і пісню-гімн "Священна війна" композитора О.Олександрова на слова В.Лебедєва - Кумача,яка має дуже цікаву історію.
Дорофеєва Т.В. познайомила учнів з відомими плакатами часів війни від першого "Родина-мать зовёт!"І.Тоїдзе до останніх, що прославляють воїна-переможця.

Плакат РОДИНА-МАТЬ ЗОВЕТ! для дедушки - Миллион Подарков

      Кто сказал, что надо бросить песни на войне?
После боя сердце просит музыки вдвойне!

Ці слова поета В.Лебедєва - Кумача дуже влучно описують потребу людини, яку було несподівано кинуто в горнило жахливої війни.Кожної вільної хвилини, після боїв воїни намагалися влаштувати танці, збиралися навколо гармоніста або патефону і співали пісень.Надавали перевагу пісням ліричним, таким як "Землянка", Темна ніч", "В прифронтовому лісі", "Смуглянка", "Синя хустинка". Діти почули ці пісні у виконанні зірок 40-хх років - Марка Бернеса, Клавдії Шульженко, Леоніда Утьосова...


Повернутися в 40 роки і почути прекрасні пам'ятки музичної культури минулого століття присутні змогли завдяки популярним танго "Утомлённое солнце"(Єжи Петерсбурського) і пасадоблю "Ріо-Ріта"(Енріке Сантеухіні). Без цих музичних шедеврів не обходився ні один музичний вечір часів війни.
Щоб залишитися людиною,зберегти душевний спокій і потрібна була пісня у виконанні артиста концертної бригади або ж рядового бійця, що живе поруч з тобою в простій землянці.

                                                

Немає коментарів:

Дописати коментар