пʼятниця, 22 травня 2015 р.

День вишиванки у бібліотеках міста.21 травня - День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.


У цей день бібліотекарі Центральної міської бібліотеки ім.. Т.Г. Шевченка запросили свої читачів, гостей та мешканців міста взяти участь у етнографічному перформансі «Вишиванка – твій генетичний код».
У читальній залі була підготовлена  виставка – інсталяція «Вишивана Україна», на якій представлені книжки, альбоми, листівки, ляльки, предмети побуту. Особливу цінність виставки складають вишиванки кінця ХІХ початку ХХ століття, люб'язно надані міським архівним управлінням.Директор Центральної бібліотеки Тетяна Герасюта провела екскурсію по виставці – інсталяції для студентів медичного училища, учнів СЗШ №6, НВК №7, продемонструвала фрагменти фільму «Код нації». 


Учасники фольклорного гурту «Калина» (керівник Олена Косенко) розповіли присутнім про костюми, які вони виготовили власноруч, потім співали пісні про вишиванки.


Оркестр народних інструментів СЗШ № 6 під керівництвом Анатолія Танька виконали українські народні пісні.


Відвідувачі юнацького відділу дізналися у дніпродзержинської майстрині Надії Мельничук про традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Вона презентувала власні  вишиванки.На абонементі бібліотеки діти вчилися плести вінки з квітів і стрічок.

 
Наприкінці свята всі учасники заходу вийшли на площу перед бібліотекою на флешмоб «Вишиванка – наш генетичний код».Вишиванка об’єднує, оберігає, зігріває, нагадує. Вишиванка – це символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові та єдності.


Немає коментарів:

Дописати коментар