середа, 6 травня 2015 р.

Тиждень пам`яті. День перший.

"Пам'ять - нескінченна книга - читацький марафон до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі стартував в Центральній бібліотеці для дітей.   
До свята бібліотекарі Писаревська Т.М. і Табакова І.М. підготували книжкову виставку "Поранене дитинство", на якій представлені твори українських та зарубіжних авторів про дітей війни.Предметна інсталяція, яку оформила Табакова І.М.,віднесе дітей в роки війни, дасть змогу потримати в руках справжні нагороди, торкнутися військової гімнастьорки, розгорнути трикутник і прочитати уривок зі справжнього листа.Сімейна реліквія   - гімнастьорка з нагородами військового льотчика Писаревського Євгена Івановича.
Читацький марафон  розпочався з урока пам`яті "Вдячну пам`ять збережемо".Бібліотекар Табакова І.М. розповіла про книги українських письменників, в яких зображено нелегку долю дітей війни.
Для них раптово зник увесь мирний дитячий світ: батьки, улюблені іграшки, навчання у школі, веселі ігри. Залишилися страх, голод, смерть. Багатьом з цих дітлахів довелося пройти через втрати близьких, через життя в окупації, концтабори, партизанські загони чи фронтові бої.
Чотирокласники колегіуму №16 почули оповідання А.Головка "Телеграма" про страшний випадок,який стався з маленькими дітьми, що були вимушені ночувати в лісі після облави.Разом з героями оповідання учні пережили страхи своїх ровесників, які так яскраво описав автор.Повість В.Кави "Будь обережна, Марійко!"переніс дітей в окуповане село, де головна героїня допомагає партизанам, виконуючи нелегку роль зв'язкової.
Що робити хлопчику, дядько якого стає поліцаєм? Чому єдина грудочка цукру перетворюється на неймовірні ласощі? Як після загибелі тата на фронті до його сина потрапляє батьків військовий планшет? Про це діти дізналися з оповідання М.Стеценко "Заграва."

Легенда про маки.Літературну годину "Війні немає забуття" провела для 4 б класу колегіуму №16 Писаревська Т.М. Вона познайомила присутніх з прозовими творами російських письменників, присвячених темі воєнного дитинства.
Сучасні діти мало знають про страшну та гірку долю їх однолітків, чиє дитинство співпало з війною.Вона оживає на сторінках книг Богомолова В. "Іван",Ільїної О."Четверта висота",Богданова М."Іван Тигров",Кравцової Н."З-за парти - на війну" та інших, з якими познайомила дітей бібліотекар.
.
Тиждень пам'яті триває...

Немає коментарів:

Дописати коментар