субота, 16 травня 2015 р.

Творимо шедеври всією сім'єю.

15 травня у всьому світі відзначають  Міжнародний день сім'ї.Це свято було впроваджене  в 1993 році з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, воно швидко знайшло своїх прихильників по всьому світу. Адже саме сім'я є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.


Головна мета свята — зміцнити зв'язки в сім'ях і звернути увагу влади і всього суспільства на ті проблеми, з якими традиційно стикаються сім'ї в кожній країні. 
Проведення такого свята включає в себе безліч проектів на підтримку сім’ї, різних фестивалів і заходів.
Один з таких заходів був проведений у бібліотеці – філіалі № 5.
На творчу зустріч з майстром вишивання бісером Гроо Ганною Федорівною завітали члени читацького родинного клубу «Джерело».Про історію  вишивки, її різновиди розповіла завідуюча бібліотекою Юлія Задорожня.


Мистецтво виготовлення виробів з бісеру сягає  глибини  віків. Виготовлення прикрас з бісеру – один із самих загадкових, найцікавіших видів народної творчості. Батьківщина бісеру - Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які  арабською мовою називались "бусра", звідки й пішла його назва. Там він був прикрасою і предметом торгівлі. На території нашої держави бісер був відомий ще за часів Київської Русі, про що свідчать археологічні дані та письмові джерела. Прикрасами з бісеру в Україні оздоблювали убори, вплітали в коси, носили їх на грудях, шиї, руках. Найпоширенішими були шийні та нагрудні жіночі прикраси у вигляді вузеньких смужок, плескатих ланцюжків та заокруглених ажурних комірців.Наша гостя вже кілька років вишиває не тільки картини, а ікони з бісеру. Це копітка і відповідальна робота. Колекція Ганни Федорівни сягає більше 100 робіт, декілька з них вже перетинули кордони України і прикрашають оселі в Польші, Франції, Ізраїлі та Германії. Маленьку частку своїх шедеврів  вона презентує сьогодні в бібліотеці.

Свою розповідь Ганна Федорівна розпочала з того, які види бісеру та яка техніка  використовуються при вишиванні.


Техніка вишивання бісером дозволяє створювати чудові полотна, що нагадують картини. Ще за старих часів тканини прикрашали намистинками, перлами, бісером: найчастіше їх нашивали на тканину і називали цю техніку «саженье».
Майстриня намагалася познайомити присутніх з усіма професійними дрібницями, які зустрічаються при роботі з бісером: підбір тканини, бісеру, ниток, як правильно тримати голку в руці, як закріплювати бісеринку без вузликів, які прилади можна використовувати і т.д. Але сама ж вона і відмітила, що таких дрібниць дуже багато і навчитися красиво і правильно вишивати можна тільки завдяки наполегливості, посидючості та працездатності.Самою цікавою та захоплюючою частиною став, як і очікувалось, сам майстер - клас. Діти та дорослі принесли з собою тканину і бісер, які стали дуже доречні. Ганна Федорівна показала основи вишивання бісером, а потім допомагала кожному опанувати цим видом мистецтва.З давніх часів серед українців виник і утвердився погляд на сім'ю й рід як на святиню, а на виховання дітей - як на першорядний обов'язок батьків. Поряд з божественним культом Сонця, Неба, Води, Землі, Хліба у свідомості нашого народу віками жив культ Матері, Сім'ї, Роду, що успадковувався із покоління в покоління.
Саме слово "сім'я" в щоденному вжитку українців означає чоловіка й жінку, дітей та інших близьких родичів, які живуть разом. ЇЇ велич і красу українці всіляко оспівують, вважаючи неможливим щастя людини без сім'ї, без домашнього затишку.То ж приділяйте своїм дітям більше часу, займайтеся з ними спільними справами, а бібліотека Вам в цьому допоможе!

1 коментар: