пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Студія живопису для дорослих

Добігає кінця четвертий місяць навчання в студії живопису для дорослих. Скільки часу потрібно, аби навчитися малювати?
Керівниця студії "Алла" відповідає, що це вже відбувається.
Навчитися малювати — це тривалий, але виключно захопливий процес. Головне — не боятися помилок, бути наполегливим і не переставати вдосконалювати свої навички.
Погляньте як гарно виходить у наших учениць...





Не підходь! Не чіпай! Телефонуй 101!

4 квітня – Міжнародний День Просвіти з Мінної Безпеки.

З 2022 року Україна — найбільш замінована країна у світі.  За статистичними даними, один день війни це  5 днів розмінування. Проте люди зазнають травм та гинуть від мін та інших вибухонебезпечних предметів навіть за відсутності активних бойових дій. І кількість таких постраждалих щодня збільшується. Це реалії сьогодення.

Бібліотекарі бібліотеки на Шевченка разом із навчальними закладами ліцей №31, гімназія №6, БФ «Янголи спасіння» провели  спільну акцію, в якій взяли участь близька 300  здобувачів освіти.

Організатори акції запропонували дітям анімовані презентації, гру — вікторину, онлайн гру, тести, відео за допомогою яких:

✅ Дізналися, що таке міни та вибухонебезпечні предмети.

✅ Обговорили основні правила мінної безпеки.

✅ Навчилися розпізнавати небезпеку та правильно діяти у разі її виявлення.

Опанували прості алгоритми дій та корисні поради, що можуть врятувати життя.






пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Студія живопису для дорослих: ніколи не пізно стати краще, ніж учора

Є багато причин, через які варто навчитися малювати/

Окрім відчуття задоволення від  того, що можна створити красу кількома штрихами олівця чи пензля, вміння малювати приносить неймовірну користь для здоров’я.

Лише після кількох уроків  наші «учениці» вже змогли  намалювати щось, крім схемок і простих перемальовок. 

Трохи віри в себе й, звісно ж, дисципліни й ви – художник-аматор…













Студія живопису для дорослих «Алла» - проєкт, який став можливим завдяки грантовій підтримці програми "ЄМістечко — простір для кожного в Україні!" та Фонду «Пам'ять, відповідальність і майбутнє» (EVZ, Німеччина), які допомагають реалізувати проєкти, спрямовані на розвиток соціальної згуртованості та підтримки громади у важкий час.

#EVZgefördert #єМістечко #Бібліотека_на_Шевченка #EVZ

 

неділя, 23 березня 2025 р.

Книжковий квітень

У світі щодня відзначається багато незвичайних свят. В основному ці свята придумані людьми, які намагаються поглянути на життя нестандартно. Це додає більше свіжості та натхнення в повсякденну рутину.

1 квітня День їстівної книги

«Деякі книги потрібно спробувати, інші проковтнути, а треті - розжувати і перетравити», - сказав якось сер Френсіс Бекон. Схоже, деякі люди сприйняли його слова буквально і почали практикувати це регулярно. Точніше, раз на рік.

Щорічно 1 квітня світ відзначає досить нестандартну, але цікаву сучасну подію – День їстівної книги. Подія приурочена до дня народження французького гастронома Жана-Антуана Брілла-Саварена. Він народився 1 квітня 1755 року й відомий своєю книгою “Фізіологія смаку”. 

І це не першоквітневий жарт, а дуже важлива подія. Вона об’єднує видавців, письменників, ілюстраторів, бібліотекарів і всіх охочих любителів книг, які збираються, щоб оцінити їх ... «поживну цінність». Учасники створюють «їстівні книги», які виставляють, фотографують, обговорюють, а потім - з’їдають в той же день.

2 квітня Міжнародний день дитячої книги

Цю дату встановлено з ініціативи й за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Щороку з 1967-го — у день народження Ганса Крістіана Андерсена — у всьому світі проходять заходи, присвячені дитячій літературі й читанню.


Дитяча література, як жанр, з’явилася не так вже давно. Перші книжки для дітей були написані тільки в XVII столітті, а до тих пір розважальні та повчальні історії передавалися виключно з вуст в уста.

17 квітня — Міжнародний день поезії хайку. Потренуйтеся у складанні хайку або почитайте японських поетів, яким у ці три сторчки вдається вкласти безмежну мудрість, глибину і красу.

Ось, для натхнення, прочитайте деякі вірші Мацуо Басьо (1644 — 1694) українською:Невже заснула.

Невже заснула.
Душу солов’‎ю довіривши свою,
Верба плакуча?

Під деревом
Вишнева заметіль
Мій суп і рибу цвітом засипає.

Осіння перша мряка!
Навіть мавпа,
Здається мріє про дощовичок.

Горобчику, мій друже,
Не чіпай малого гедзика,
Що бавиться на квітці!

Міжнародний день поезії хайку – це не просто літературна подія та свято поетичної форми, це запрошення сповільнитися і спостерігати за світом з подивом і простотою. Сила хайку полягає в його здатності передавати широкі емоції та спостереження в лаконічній структурі, нагадуючи нам про красу, яку можна знайти в стислості та простоті.

19 квітня — День поезії і творчого мислення.Натхненне свято, яке створене для вшанування людей з творчим мисленням.

З погляду одного з перших дослідників цього феномену Дж. Гілфорда, творче мислення – це оригінальність і незвичність висловлюваних ідей, прагнення до інтелектуальної новизни у вирішенні завдання або проблеми, здатність бачити предмет або можливості його використання під новим кутом зору і продукувати ідеї у невизначеній ситуації та навіть за відсутності передумов для формування нових ідей.

23 квітня Міжнародний день книги та авторського права. На його святкування ЮНЕСКО надихнула іспанська традиція святкування дня покровителя Каталонії — святого Георгія. 

В 1920-х роках один каталонський продавець книг згадав, що на День святого Георгія, тобто на 23 квітня, припадають роковини смерті відомих письменників — Сервантеса та Шекспіра. 


Тому винахідливий підприємець запропонував цього дня в обмін на троянду дарувати книгу, й таким чином набагато підвищив свої продажі. Так День троянди став ще й Днем книги. А з 1995 року 23 квітня стали відзначати в усьому світі як проголошений ЮНЕСКО Всесвітній день книг і авторського права.
Найцікавіше те, що до померлих 23 квітня 1616 року чомусь помилково зараховують Міґеля де Сервантеса. Насправді ж, Сервантес помер 22 квітня, але датою смерті, за іспанськими звичаями тих часів, було записано дату поховання. Тим паче, «літературний батько» Дон Кіхота помер 22 квітня за григоріанським календарем, а за юліанським (який тоді зберігався в Англії часів Шекспіра) – 2 квітня. А втім, з якої б нагоди не було запроваджено День книги, добре, що це все ж трапилося.

28 квітня День читання великої поезії  Це свято бере свій початок у Сполучених Штатах Америки, де весь квітень традиційно присвячений поезії.
Вважається, що поезія була раніше за письменництво. Адже давні билини, легенди та перекази дійшли до нас саме у поетичній формі.
Це ще один привід насолодитися творами улюблених поетів, відкрити для себе нові імена, подарувати радість спілкування рідним і близьким.