Центральній бібліотеці для дітей м.Кам'янське-75 років!
Наші досягнення!
2010, 2015 рр. Лауреат премії у галузі культури Дніпродзержинської міської ради.
Переможець міського конкурсу в номінації «Бібліотека року».
2004 р. Переможець міського конкурсу в номінації «Найцікавіший читацький клуб «Чомучки».
2004 р. Диплом «Краща бібліотека року».
2009 р. Переможець конкурсу проєктів програми «Бібліоміст» «Співпраця з місцевими громадами».
2011 р. Обласний конкурс «Кращий бібліотекар дитячої бібліотеки».
2011 р. Грант програми "Бібліоміст" до Євро-2012.
Конкурс буктрейлерів "Моя любов-футбол".
2012 р. Обласний огляд-конкурс «Моя креативна бібліотека».
2019 р.2 місце Історія бібліотеки (до 1991 року)
Центральна бібліотека для дітей – найстаріша дитяча бібліотека Кам’янського. Має найбільший фонд дитячої літератури(24500 примірників).Надає бібліотечні послуги не тільки дітям, а й дорослим користувачам – батькам, вчителям, вихователям, методистам.
Протягом багатьох років друзями та партнерами Центральної бібліотеки для дітей залишаються Управління освіти та науки, Центр позашкільної роботи та дитячої творчості, колегіум № 16, гімназія №11 та інші навчальні заклади міста.
Колектив бібліотеки неодноразово був нагороджений грамотами і подяками міського голови.
1 листопада 1946 року в Дніпродзержинському відділі культурно – освітньої роботи було видано реєстраційне свідоцтво на Міську дитячу бібліотеку (до того часу існував лише дитячий відділ при міській бібліотеці ім. Т. Шевченка). Вул. Сировця, 16 – цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь юних дніпродзержинців.
Історія бібліотеки як центру дитячого читання у місті починалася з обслуговування 105 читачів, яким за перший рік роботи було видано 6043 примірники літератури.
Першою завідувачкою дитячої бібліотеки у 1946 році стала Шпуй Марія Степанівна, з 1948 по 1975 рік бібліотеку очолювала Варава Марія Феодосіївна.
З 1976 по 2009 рік бібліотеку очолювала Туркіна Ніна Іванівна.
До 2014 року бібліотеку очолювали Лариса Денисюк і Інна Табакова. З 2014 року завідувачкою стає Тетяна Дорофеєва.
В 1979 році створюється Централізована бібліотечна система бібліотек Міністерства культури. Міська дитяча бібліотека змінює назву на Центральну міську бібліотеку для дітей. Штат працівників у той час складав 7 бібліотекарів.
60-80 роки – це був час, коли за книгами треба було звертатися до бібліотекаря, бо фонди були закриті; тоді ж популярні книги і автори були в дефіциті, а бажання читати дуже сильним. В нашій бібліотеці багато років існував малий кінотеатр, де ми показували діафільми, мультфільми і уривки з кінофільмів. Наш кінозал, як і ляльковий театр завжди викликали захоплення у дітвори і спонукали до групового відвідування бібліотеки.
Лариса Чуйкова, Світлана Дмитрієва, Любов Ковальова, Людмила Бур'яненко, Любов Астапенко, Майя Колєрова, Майя Сурова, Ніна Туркіна, Ольга Лисак. |
Кам'янське 1980 р. Семінар бібліотекрів дитячих бібліотек Дніпропетровської області. |
В кінці 80-х років в ЦДБ з’явився читальний зал з окремо виділеним фондом. Першою завідувачкою читального залу стала Дорофеєва Т.В.
У нас ніколи не бракувало читачів, ми були жадані гості в школах мікрорайону і наші двері завжди були відкриті для дітвори міста.
В 1991 році разом з долею країни змінилася і наша доля-бібліотека отримує нове, більш сучасне приміщення (400 м.кв.) і переїздить на пл. Дзержинського, 1а (колишній Будинок політпросвіти).З того часу бібліотека знаходиться під одним дахом з Центром позашкільної роботи та дитячої творчості (колишній Палац піонерів).
Про доленосне рішення, що змінило наше життя можна прочитати в книзі О.Слонєвського і О.Мороза «История в лицах, или Портретная галерея Каменского-Днепродзержинска» в главі «Что может один смертный» про Надію Найденко (с.209).
А ось цікава інформація про наказ, який ми виконуємо донині. А ми й не знали, хоч і не підписували. З книги наказів міської дитячої бібліотеки. Наказ №4 від 21 травня 1970 р. «Всім працівникам дитячої бібліотеки забороняється викреслювати і записувати книги в свій читацький формуляр». Підписала Варава.
На цьому ми закінчимо сторінку історії бібліотеки, в якій були тільки паперові носії, рідкісні чорно-білі фотознімки, друкарська машинка, дерев’яні рахівниці, а потім і перший великий електронний калькулятор, чорно-білий телевізор, дироколи, дисковий телефо що зараз викликає подив у сучасної малечі.
Далі буде...
Заступник директора КЗ ЦБС Тетяна Дорофеєва
Немає коментарів:
Дописати коментар