пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Знаємо! Вміємо! Можемо!

Центральній бібліотеці для дітей м.Кам'янське-75 років!

Наші досягнення!

2010, 2015 рр. Лауреат премії у галузі культури Дніпродзержинської міської ради.
Переможець міського конкурсу в номінації «Бібліотека року».
2004 р. Переможець міського конкурсу в номінації «Найцікавіший читацький клуб «Чомучки».
2004 р. Диплом «Краща бібліотека року».
2009 р. Переможець конкурсу проєктів програми «Бібліоміст» «Співпраця з місцевими громадами».
2011 р. Обласний конкурс «Кращий бібліотекар дитячої бібліотеки».
2011 р. Грант програми "Бібліоміст" до Євро-2012.
Конкурс буктрейлерів "Моя любов-футбол".
2012 р. Обласний огляд-конкурс «Моя креативна бібліотека».
2019 р.2 місце Історія бібліотеки (до 1991 року)


Центральна бібліотека для дітей – найстаріша дитяча бібліотека Кам’янського. Має найбільший фонд дитячої літератури(24500 примірників).Надає бібліотечні послуги  не тільки дітям, а й дорослим користувачам – батькам, вчителям, вихователям, методистам.

Протягом багатьох років друзями та партнерами Центральної бібліотеки для дітей залишаються Управління освіти та науки, Центр позашкільної роботи та дитячої творчості, колегіум № 16, гімназія №11 та інші навчальні заклади міста.

Колектив бібліотеки неодноразово був нагороджений грамотами і подяками міського голови.


1 листопада 1946 року в Дніпродзержинському відділі культурно – освітньої роботи було видано реєстраційне свідоцтво на Міську дитячу бібліотеку (до того часу існував лише дитячий відділ при міській бібліотеці ім. Т. Шевченка). Вул. Сировця, 16 – цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь юних дніпродзержинців.

Історія бібліотеки як центру дитячого читання у місті починалася з обслуговування 105 читачів, яким за перший рік роботи було видано 6043 примірники літератури.

Першою завідувачкою дитячої бібліотеки у 1946 році стала Шпуй Марія Степанівна, з 1948 по 1975 рік бібліотеку очолювала Варава Марія Феодосіївна.

 З 1976 по 2009 рік бібліотеку очолювала Туркіна Ніна Іванівна.


До 2014 року бібліотеку очолювали Лариса Денисюк  і Інна Табакова. З 2014 року завідувачкою стає Тетяна Дорофеєва.

В 1979 році створюється Централізована бібліотечна система бібліотек Міністерства культури. Міська дитяча бібліотека змінює назву на Центральну міську бібліотеку для дітей. Штат працівників у той час складав 7 бібліотекарів.

60-80 роки – це був час, коли за книгами треба було звертатися до бібліотекаря, бо фонди були закриті; тоді ж популярні книги і автори були в дефіциті, а бажання читати дуже сильним. В нашій бібліотеці багато років існував малий кінотеатр, де ми показували діафільми, мультфільми і уривки з кінофільмів. Наш кінозал, як і ляльковий театр завжди викликали захоплення у дітвори і спонукали до групового відвідування бібліотеки.
Лариса Чуйкова, Світлана Дмитрієва, Любов Ковальова, Людмила Бур'яненко,
Любов Астапенко, Майя Колєрова, Майя Сурова, Ніна Туркіна, Ольга Лисак.

Кам'янське 1980 р.
 Семінар бібліотекрів дитячих бібліотек Дніпропетровської області.

В кінці 80-х років в ЦДБ з’явився читальний зал з окремо виділеним фондом. Першою завідувачкою читального залу стала Дорофеєва Т.В.

У нас ніколи не бракувало читачів, ми були жадані гості в школах мікрорайону і наші двері завжди були відкриті для дітвори міста. 


Члени клубу "Що .Де. Коли?" Керівниця клубу бібліотекарка Лариса Чуйкова

В 1991 році разом з долею країни змінилася і наша доля-бібліотека отримує нове, більш сучасне приміщення (400 м.кв.) і переїздить на пл. Дзержинського, 1а (колишній Будинок політпросвіти).З того часу бібліотека знаходиться під одним дахом з Центром позашкільної роботи та дитячої творчості (колишній Палац піонерів).


Про доленосне рішення, що змінило наше життя можна прочитати в книзі О.Слонєвського і О.Мороза «История в лицах, или Портретная галерея Каменского-Днепродзержинска» в главі «Что может один смертный» про Надію Найденко (с.209).

А ось цікава інформація про наказ, який ми виконуємо донині. А ми й не знали, хоч і не підписували. З книги наказів міської дитячої бібліотеки. Наказ №4 від 21 травня 1970 р. «Всім працівникам дитячої бібліотеки забороняється викреслювати і записувати книги в свій читацький формуляр». Підписала Варава.

На цьому ми закінчимо сторінку історії бібліотеки, в якій були тільки паперові носії, рідкісні чорно-білі фотознімки, друкарська машинка, дерев’яні рахівниці, а потім і перший великий електронний калькулятор, чорно-білий телевізор, дироколи, дисковий телефо що зараз викликає подив у сучасної малечі.

Далі буде...

Заступник директора КЗ ЦБС Тетяна Дорофеєва

Немає коментарів:

Дописати коментар