Як батьків, так і бібліотекарів, хвилює прогресуюче погіршення здоров'я дітей. І це не тільки катастрофічне падіння якості зору. На сьогоднішній день в дошкільному віці практично здорові діти складають 3-4%. Народження здорової дитини стало рідкістю, зростає число недоношених дітей, число вроджених аномалій, число дітей з мовними розладами. Причин зростання патології безліч. Це і погана екологія, і несбалансоване харчування, інформаційні та нейропсихічні перевантаження, і зниження рухової активності. А рухова активність у свою чергу є потужним біологічним стимулятором життєвих функцій організму, що росте.
На даний момент існує безліч нетрадиційних методик, що дозволяють вирішити комплекс завдань і проблем, що стоять перед педагогами та медиками. Це: фітотерапія, літеротерапія, шоугун-терапія, аромотерапія, музикотерапія, арттерапія, казкотерапія і, нарешті, пісочна терапія. Але ефективність нововведень залежить від знання методики, систематичності та раціональності її використання.
Завідуюча дитячої бібліотеки-філіалу № 5 Юлія Задорожня провела голосне читання з дітьми, які мають вади здоров'я (малеча з профілактичного санаторію) просто у пісочниці, де об'єднала два види нетрадиційної методики оздоровлення: казкотерапію та пісочну терапію.
Діти із задоволенням слухали казки: "Оленятко Плямочка", "Топотунчик", "Пушок", "Колючка", "Скакунець" з "Казки про звірят" серії "Чарівна книга казок", знайомилися з дитячими періодичними виданнями, майстрували пісочні "шедеври".
Метод sandplay (дослівно - пісочна гра) поки що мало відомий в Україні. Це незвичайна техніка, завдяки якій дитина будує власний світ в мініатюрі з піску і невеликих фігурок. У процесі гри дитина може змішувати пісок з водою, формувати пагорби, гори, створювати вологі ландшафти. При цьому малюк виражає на піску те, що спонтанно виникає в його свідомості.
Щоб відпочити від полуденного сонця бібліотекар запросила малюків на сеанс аніме. Сьогодні у відеосалоні демонстрували "Красуню і Чудовисько". Закінчили захід на гойдалках у Лівобережному парку культури та відпочинку.
Діти щасливі повернулися у виховний заклад. Бібліотерапія працює!
Немає коментарів:
Дописати коментар