пʼятниця, 30 вересня 2022 р.

Переможна бібліокухня

Сьогодні на нашій Переможній Бібліокухні усі страви були  святковими, бо Україна вітала  бібліотекарів  з професійним святом - Всеукраїнським днем бібліотек.

Чергова по бібліокухні Наталя Спаріхина разом з бренд шефом Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М.Свєтлова  Ольгою Матюхіною та директоркою центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка м.Кам'янське Ларисою Денисюк привітали своїх колег зі святом.



За 15 онлайн хвилин ми встигли пригоститися гарячими новинами, книжковими смаколиками від  Євгенії Кузнецової


«Вправний бібліокухар» разом з шеф-кухарем  Євгеном Клопотенком  зваблював українською їжею. Під час вікторини бібліотекарі змагалися саме за цю книжку👇
 

Книжку отримала учасниця онлайн зустрічі  "Переможна бібліокухня", яка першою назвала видання, що друкувалося  найбільшим накладом у світі, завідувачка з Карнаухівської бібліотеки Наталя Іванюженко.

На десерт всі пройшли   міні тест на справжнього бібліотекаря від Тетяни Герасюти, розіграли картину Любові Борщової "Маки", переглянули позитивний ролик від кам'янських бібліотекарів та  українського співака Фіолета "Бібліотека".


Ми готуємо найсмачніші страви.
Приєднуйтесь. Наступної п'ятниці Алла Гузовська пригощає своєю улюбленою колекцією брошок та проведе справжнісінький аукціон.
До зустрічі 7 жовтня о 9.45

#Переможна_Бібліокухня - спільний проєкт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (м. Кам’янське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження».

четвер, 29 вересня 2022 р.

Шановні колеги!
Вітаємо із Всеукраїнським днем бібліотек!
Бережіть себе...Можливо, саме Ви робите для когось цей світ особливим...
Бібліотека на Шевченка!


пʼятниця, 23 вересня 2022 р.

 

Переможна бібліокухня

Стартував проєкт Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова та Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка (м. Кам’янське) в рамках Всеукраїнського проєкту «Lib:продовження».


Чергова по бібліокухні Наталя Спаріхіна презентувала проєкт Lib:продовження, на польовій кухні переглянули ролик «Промисловий цех – у бібліотеці», бренд-шеф Світлана Сафронова спокушала книжковими смаколиками – історією України від Діда Свирида.


Вправний бібліокухар Тетяна Соловйова запросила на власне блюдо – вікторину та розіграш книги «Лускунчик і мишиний король» з ілюстраціями Євгенії Гапчинської. Було дуууже смачно



На десерт Тетяна Герасюта додала свою порцію смаколиків – колекцію сов, що збирає понад 10 років. 


Одна з них пішла за призначенням до Павлограда. Учасниця нашого першого етеру Тетяна Борисенко перемогла у невеличкому конкурсі й отримала хустку із совами.
Відтепер у моєї сови є ім'я – Соня.


Чекаємо на вас щоп'ятниці о 9.45 на платформі ZOOM

неділя, 11 вересня 2022 р.

Позитивне мислення, позитивна атмосфера, позитивне життя

Бібліотекарі, звісно ж, не герої, але кожний з нас тримає свій власний культурний фронт!


Воєнний стан викликає від нас витримки, стійкості, професійності, толерантності, гуманності, нових знань, вміння допомогти собі та іншим.

25 лютого створена наша Бібліотечна волонтерська спільнота Разом, налагоджений зв'язок з міськими благодійними фондами та волонтерськими центрами, облаштовані укриття, створений банк одягу, взуття, білизни, посуду, їжі для ВПО. За підтримки ГО «Мости Дніпра» наші читачі ВПО мають можливість отримувати продуктові набори, засоби гігієни тощо.


Одні бібліотекарі плетуть сітки, інші разом з активними читачками  кроять і шиють чоловічу спідню білизну  для військових та поранених, треті в’яжуть шкарпетки, четверті організовують зустрічі з волонтерами, збір коштів на підтримку ЗСУ тощо.

Під опікою бібліотекарів діти ВПО, що мешкають у гуртожитку енергетичного технікуму та модульному містечку. Завдяки БФ "Карітас Кам'янське" на базі бібліотеки на Шевченка на безоплатній основі працюють психолог і юрист.

Волонтерською роботою активно займаються не лише бібліотекарі, до нашої роботи долучилися наші читачі. Вони допомагають  бібліотекарям в їхніх справах, беруть на себе організацію та проведення творчих виставок, майстер-класів, зустрічей, як, приміром, кам'янчанка Марина Мусієнко, донька та мати з Краматорська Яшини, жіночки з Авдіївки,  Костянтинівки, Нікополя тощо.

Спільно з нашими партнерками, переселенками з Костянтинівки, співробітницями Донецького палацу молоді «Юність» Тетяною Єгоровою та Іриною Каверіною проводимо чудові майстер-класи.


До процесу вилучення застарілої літератури в юнацькому відділі долучилася Марина Кузнєцова-бібліотекарка з м. Нікополь.


На підтримку ЗСУ бібліотекарі влаштовують художні виставки, концерти, зустрічі з цікавими людьми, вставки-продажі, екскурсії, курси домедичної допомоги. Відновлено роботу клубів за інтересами, лекторії, разом з філологинею, письменницею, членкинею Національної спілки письменників Євгенією Яворською відкрито курси української мови.
                     

Заходи проводяться у різних форматах онлайн і офлайн або відразу  наживо публікуються  на сторнці бібіліотеки у фейсбук.

Нам іноді закидають що ми тут під час війни розважаємось!

Ми не розважаємось. Ми підтримуємо одне одного!

Якщо ви запитаєте,-"Чим розрадити себе? Відповідаємо: музикою, піснею, поезією, красою, спілкуванням. Дійсно, вечір авторської пісні Юрія Філіпова й Олексія Родівіліна, концерт сучасної бандурної музики Маргарити Павлової, акустичний концерт гуртів Puzzleebox, "Струм", концерт фортепіанної музики Всеволода Павленка, поетичні читання Марії Гончар, Сергія Злючого, Андрія Енбулатова, Анни Купрій, зустрічі з акторами Віктором Гунькіним і Русланом Куксенко були  саме такою розрадою для багатьох відвідувачів бібліотеки на Шевченка та гостей нашого міста.



                           

У нас можна повишивати стрічками, відвідати майстер клас, навіть реалізувати власні вироби на виставках - продажу, що працюють майже в усіх бібліотеках.



Щосереди можна відвідати наш бібліотечний кінотеатр, пограти у настільну інтелектуальну гру «Все буде Україна», відвідати виставку виробів наших дивовижних майстринь і придбати щось собі цікавеньке і таким чином підтримати наших військових.

Купуєшдопомагаєш ЗСУ!




У школі акварелі Анастасія Пустовойтенко навчить охочих мріяти та реалізовувати свої мрії на папері. Дві Катерини: Колісник і Молчанова запропонують арт терапевтичні вправи, Алла Гузовська проведе вас вулицями Кам’янського та познайомить з архітектурними родзинками нашого міста. Відвідування Розарію та приватної садиби Олега Мороза приємно здивували наших нових друзів.
Під час всіх заходів, що відбуваються у бібліотеках, збираються кошти на підтримку ЗСУ.

Наші майстрині мають дозвіл від військової адміністрації на продаж своїх виробів у парках культури та відпочинку, вони охоче беруть участь у ярмарках та виставках і 20 % від продажу передають у бібліотечну волонтерську скриню. Понад 50 000 зібраних коштів передані на придбання автомобілів, тепловізорів, коліс, пального тощо.

Світлини деяких наших активностей!









А книжки? Бібліотекарі знайдуть чим вас здивувати.

Завдяки Українському інституту книги фонди поповнились новими книгами різної тематики. Якісна поліграфія привертає увагу. Сподіваємось, що ці книги до вподоби нашим читачам. Адже читання розвиває, знімає стрес і подовжує життя.

Десь хто вважає що читання паперової книжки вже не сучасно? Та, будь ласка. Ми знайдемо електронний варіант або аудіо книгу.

Пам’ятайте: ми завжди поруч і чекаємо на вас сім днів на тиждень.

Пишите lib.dndz@ukr.net

Телефонуйте 068 428 80 38


субота, 3 вересня 2022 р.

Леонід Ушкалов. Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання

До книги входить близько 300 невеликих есеїв від А до Я  про світ ідей та образів Тараса Шевченка.

Шевченко постає тут людиною, яка тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. 

«Америка», «Балет», «Бог», «Віолончель», «Внутрішня людина», «Груди», «Декорація», «Душа», «Золота середина», «Кава», «Любов», «Німфа», «Повітря», «Ресторан», «Серце», «Тютюн», «Україна», «Фантазія», «Щастя», «Янгол» – ці та інші гасла дозволяють створити напрочуд цікаву, глибоку й незвичну візію Шевченка. Тим паче що автор розглядає поета в широкому контексті української та світової культури. А ще, вдивляючись в образ Шевченка, він пробує осягнути свій власний духовний досвід. Тому це «Моя Шевченківська енциклопедія»,- говорить Леонід Ушкалов.

"Мою Шевченківську енциклопедію" я вважаю вдалим своїм проектом. Якщо такий чудовий поет і перекладач, як Дмитро Чередниченко, каже, що це його настільна книга, то лише заради того її варто було б написати. Або для того, щоб надихнути нашого живого класика Івана Драча на такі епічні рядки:
«А Ушкалов випив шкалик,
Пострілявши вчених галок,
Про Шевченка він все знає,
Новизна так новизна!»

Сам автор рекомендує книжку найперше освіченим і незакомплексованим людям.
Запитуйте у бібліотеці на Шевченка,14, або читайте тут:

Довідка: Леонід Володимирович Ушкалов (5 листопада 1956 — 25 лютого 2019) — український літературознавець, автор надзвичайної ерудиції, любитель несподіваних поєднань та порівнянь, перекладач, поет, словом, людина дуже універсальна.

Доктор філологічних наук. Професор кафедри української та світової літератури Харківського державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, автор понад двох десятків книжок, серед яких «Нариси з філософії Григорія Сковороди», «Світ українського бароко», «Григорій Сковорода і антична культура», «Григорій Квітка-Основ’яненко», «Моя шевченківська енциклопедія», «Що таке українська література». У 2017 році його книгу «Ловитва невловного птаха: життя Григорія Сковороди» було визнано книгою року у номінації «Біографія» на «Форумі видавців» у Львові.

Ушкалов Л.Моя шевченківська енциклопедія: із досвіду самопізнання/ – Харків; Едмонтон; Торонто: Майдан, Видавництво Канадського Інституту Українських Студій, 2014

 

четвер, 1 вересня 2022 р.

#Сторінканаосліп

Чудовий випадок стався сьогодні в юнацькому відділі. Бібліотекарка шукаючи книгу для читання, відкрила наосліп сторінку книги Фредерика Бегбедера й ось що у неї вийшло. Містика…
«Коли наближається війна, можливі лише дві здорові реакції:
- веселитися відчайдушно, поки ще є час;
- сховатися у надійному місці із запасом харчей та зброєю.
Джером Селінджер вибрав третій варіант – добровільно з'явився на призовний пункт»
Бегбедер Фредерик «Уна & Селінджер»)


Так народилася рубріка #Сторінканаосліп