Відновив свою роботу лекторій "Світова художня культура" провідної бібліотекарки відділу абонемента бібліотеки на Шевченка, члена спілки журналістів України Алли Беленко.
Навіть якщо ви не мистецтвознавець і не постійний відвідувач художніх галерей, картини "Меніни", Мулатка", "Портрет папи Іннокентія X", "Венера з дзеркалом" вам точно знайомі. Ви впізнаєте їх одразу, хоча й, можливо, жодного разу не бачили оригіналу. Їх автор – художник, чиє ім'я знає весь світ
—
Дієго Веласкес:король живопису, живописець королів.
Він був з дворян португальського походження. У габсбурзькій Іспанії дворянину не личило працювати за гроші - тільки служити королю. Але оскільки Веласкес був старшим сином у багатодітній родині, йому доводилося шукати обхідні шляхи.
У 24 роки Дієго став одним з придворних живописців короля Філіпа IV і залишався ним до кінця своїх днів. Художник отримав від короля Філіпа високу посаду за тими мірками – хранителя королівської двері.
Дієго Родрігес де Сільва і Веласкес – це художник, який створював найкращі портрети свого часу, експериментував з простором та композицією на своїх полотнах та мав чи не найбільший вплив на наступні покоління. Варіації на тему Веласкеса будуть писати Пабло Пікассо і Френсіс Бекон, а Едуард Мане створить цілу серію картин, натхненних іспанською темою.
До творчості Веласкеса будуть звертатись всі майбутні покоління художників. Навіть найреволюційніші з них, які стверджуватимуть, що «Лувр треба спалити» відмічатимуть, що спочатку звідти треба «винести Веласкеса».
То що ж такого було у творчості найбільшого майстра золотої доби іспанського живопису? Чим Веласкес завоював серця і розум своїх колег крізь століття? Чому заради картин Веласкеса в Прадо їдуть тисячі туристів?
Усі таємниці Дієго Веласкеса в одній лекції.
Немає коментарів:
Дописати коментар