Музей Ван Гога в Амстердамі — це історія нідерландського художника-постімпресіоніста Вінсента Ван Гога (1853-1890), що почалася в Голландії та закінчилася у Франції. Музей зберігає найбільшу в світі колекцію його творів.
Гог — напевно, найтрагічніший герой своєї епохи, який зробив революцію в живописі, хоча його мрії та стали реальністю тільки після смерті. Біографія і найголовніші картини («Соняшники», «Іриси», «Їдці картоплі» і «Пшеничне поле з воронами») - все це тут.
Сьогодні його полотна входять в список найдорожчих картин світу.
Сьогодні його полотна входять в список найдорожчих картин світу.
Ще в музеї можна послухати лекції (наприклад, про аналіз картин під мікроскопом).Закачуй в смартфон додаток Touch Van Gogh - він розповість про особливості найзнаменитіших картин, приховані під фарбою.
Крім того, в музеї представлені роботи його сучасників: Поля Гогена, Жоржа Сера, Поля Сіньяка, Клода Моне, Анрі Тулуз-Лотрека, Пабло Пікассо.
Королівська галерея Мауріцхейс — музей в місті Гаага. Відомий як невелика збірка творів голландських майстрів 17 століття. Невелика, але всесвітньо відома колекція знаходиться в будівлі сімнадцятого століття в самому центрі Гааги.
У затишних залах музею на постійній експозиції знаходяться такі шедеври, як «Бик» Поттера.
«Дівчина з перловою сережкою» Вермеєра
«Урок анатомії доктора Тульпа» Рембрандта,
«Щегленок на стіні, освітленій сонцем» Фабріціуса
Харлем ні в чому не поступається сусідньому Амстердаму - тут є свої канали тюльпанові поля та музеї.
У Харлемі знаходяться два відомих музеї, які мають у своєму розпорядженні багаті колекції творів мистецтва.
Музей Тейлора створений в 1784 році на гроші багатого мецената Пітера Тейлора. У 12 виставкових залах виставлені роботи Мікеланджело, Рафаеля, Рембрандта, Гольциуса, Лоррена, природничо-наукові колекції.
Музей Франса Халса представляє картини знаменитого уродженця Харлема Франса Халса та інших видатних майстрів фламандського живопису. Розташований в історичній будівлі колишньої богадільні (XII століття).
Немає коментарів:
Дописати коментар