пʼятниця, 25 лютого 2022 р.

Кошти на підтримку ЗСУ

У бібліотеці на Шевченка м. Кам'янське відбулося закриття художньої виставки «Світ очима Наталі Олінькіної».


Картини, представлені на виставці, кам’янська художниця виставляє на продаж. Усі кошти підуть на підтримку ЗСУ.

067 930 11 87 Наталія Олінькіна

Ваша бібліотека на Шевченка

"Разом": бібліотечна волонтерська спільнота

Шановні кам'янчани,колеги, друзі! Розпочинає свою роботу Кам'янська бібліотечна волонетерська спільнота "Разом".


У неділю 27 лютого о 10.00 за адресою м. Кам’янське, пр.Тараса Шевченка,16 (зелена зала юнацького відділу) запрошує на 8-годинний курс з надання першої домедичної допомоги. Курс дасть знання і практичні навички як допомогти собі та ближнім під час екстреної ситуації.
Курс веде наша партнерка Олена Мельник, сертифікований тренер Мальтійської служби допомоги.
Візьміть із собою бутерброд.
Розраховуємо на організаційний внесок у розмірі 100 грн, що піде на благодійність.
Ваша бібліотека на Шевченка
Директорка комунального закладу «Централізована бібліотечна система» Лариса Денисюк.

Довідки за телефоном 0976042186 Тетяна Герасюта.

субота, 19 лютого 2022 р.

90-річчя Дніпропетровської області

Онлайн диктант «Січеславщина: На варті слова»
Приєднатись до написання диктанту можна 25 лютого о 14.00 на платформі ZOOM за посиланням
Ідентифікатор конференції: 456 638 2772
Код доступу: 5nTt9y


Текст, що читатимемо письменниця, надрукований у збірнику диктантів:
«Січеславщина: На варті слова»: Збірник диктантів із творів письменників Придніпров’я. — Кам’янське: Видавництво «Дружко», 2022. — 100 с. 

«Січеславщина: На варті слова» – унікальний проєкт, приурочений до 90-річчя Дніпропетровської області. Це збірник диктантів, до якого увійшли уривки із творів пиьменників Придніпров’я – як сучасних, так і класиків української літератури.

Головна мета видання – познайомити учнів, студентів, слухачів курсів української мови та відвідувачів бібліотек із творчістю та біографіями місцевих письменників, спонукати до вивчення української культури, а також перевірити свої знання з рідної мови.

Збірник включає 90 художніх, науково-популярних та публіцистичних текстів. До кожного диктанта додається коментар, в якому вказано кількість слів та основні орфограми й пунктограми, які дає можливість опрацювати текст. Посібник розраховано на старший шкільний вік та дорослих.

Упорядниця збірника: Яворська Є.О.

У День рідної мови й не тільки

Взяти участь в онлайн етері «Малюю рідне слово» можна на платформі ZOOM за посиланням:
Ідентифікатор конференції: 456 638 2772
Код доступу: 5nTt9y


Іван Марчук: шукач із мольбертом

Що спільного у художника з павуком, якій зв’язок між пльонталізмом та волоссям, біля якої картини найчастіше плачуть українці? Всесвітньовідомого художника довгий час не визнавали на Батьківщині, і понад 10 років він прожив в еміграції, проте в Україні є чимало місць, які з ним пов’язані.


Хто він, отой енігматичний геній пензля, шукач із мольбертом розповість провідна бібліотекарка бібліотеки на Шевченка, член національної Спілки журналістів України Алла Беленко

понеділок, 14 лютого 2022 р.

14 лютого Міжнародний день дарування книг

Дарування книг – давня форма доброчинності, показник престижу бібліотеки та яскраве свідчення опікування її долею.

14 лютого – Міжнародний день дарування книг! Його мета - надихнути людей по всьому світу дарувати книги: бібліотеці, друзям, рідним.

Вважається, що в цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.

Наш земляк, рекордсмен національних рекордів України 2022 в номінації "Найбільші об'єкти" Геннадій Темнишев, який здійснив унікальну роботу сформувавши єдиний у світі екземпляр Біблії з 1254 рукописних сторінок, люб'язно подарував бібліотеці на Шевченка книгу "Національний реєстр рекордів України 2022".

Нові книги завжди свято для бібліотеки та читачів! Це як ковток свіжої води для спраглого!


Ось і центральна бібліотека для дітей хизується книжковими надходженнями. Читачі їм дарують книжки постійно, не зважаючи на пори року чи якісь свята. Ця бібліотека є лідером серед публічних бібліотек міста за кількістю подарованих книг.

 


Чому люди були такі активні? Може бути тому, що свого часу відчували великий дефіцит цікавої літератури у вільному доступі? А може тому, що хочуть, щоб їхні діти, онуки та правнуки спілкувалися з живою книгою, а не з її електронним аналогом?


Дякуємо всім, хто подарував свої книги бібліотекам: Геннадій Темнишев, Євген Бадін, Наталія Родівіліна, Олег Майборода, Наталія Шкуренко, Людмила Гайдученко,Марія Дружко, Тетяна Пастушенко тощо.

«Життя полягає у даруванні. Від небагатьох - багатьом. Від тих, хто знає та має, — тим, хто не знає та не має». (Модільяні)

понеділок, 7 лютого 2022 р.

Виклики, які повинні враховувати бібліотеки

✔️Тяжкі часи попереду

Повільне звільнення від COVID чинитиме тиск на всі форми державних витрат, і це вимагатиме від бібліотек активізувати роботу з адвокації.

✔️Віртуальність вже є тут, щоб тут і залишитись

Люди продовжують віддавати перевагу віддаленому доступу до бібліотечних послуг, ставлять під сумнів цінність приміщень і фізичні послуги

✔️Повернення фізичних просторів

Люди заново відкривають цінність просторів, які пропонують можливості для обміну смислами та дискусій

✔️Зростання значення «софт скілс» -гнучки навички

У час швидкої еволюції технологій бібліотекарям стає все важливіше вміти впроваджувати інновації та адаптуватися до непередбачуваних ситуацій

✔️Різноманітність сприймається серйозно

Зростаюче усвідомлення існування та наслідків дискримінації призводить до радикальної реформи наших колекцій, послуг і практик. Успіх бібліотек вимірюється з точки зору їх здатності допомогти всім членам спільнот, яким вони служать, задовольнити свої інформаційні потреби та реалізувати свій потенціал, будь-яке виключення окремих осіб, свідомо чи ні, є провалом для бібліотеки.

✔️Екологічний рахунок (розплата)

Зміна клімату створює нові загрози для бібліотек і спільнот, яким вони служать, змушуючи радикально адаптуватися, щоб уникнути катастрофи.

✔️Мобільне населення

Оскільки люди все більше «кочують», концепція «місцевої» бібліотеки стає менш актуальною, а потреба в наданні послуг «без кордонів» зростає.

✔️Нетерплячий користувач

Користувачі бібліотек, зокрема молодших поколінь, очікують найсучасніших технологій та послуг і є ризик того, що вони відвернуться від бібліотек, якщо не зможуть їх там знайти.

✔️ Аналоговий люфт

Нове покоління, травмоване стресом постійного підключення до соціальних мереж, знову відкриває для себе фізичні ресурси (включаючи книжки) як втечу.

✔️Масштаб має значення

Вартість надання повноцінних і сучасних послуг означає, що це можливо лише для великих інституцій, тому менші залишаються позаду.

✔️Домінування даних

Нове використання та застосування даних кардинально змінює наше економічне та соціальне життя, роблячи все більш важливим для людей бути дата-грамотними, щоб справлятися з ними.

✔️Пошук трансформовано

Штучний інтелект змінює шляхи, якими ми шукаємо інформацію, що дозволяє надавати користувачам все більш точні результати.

✔️Гонка за крайнощами

Політичні дебати стають все більш поляризованими, що ускладнює досягнення консенсусу як у політиці, так і в суспільстві, підриваючи справу інституцій спільного використання (таких як бібліотеки). Всеохопний популізм знижує довіру. Існує ризик ослаблення почуття спільності, спільноти та суспільства, на якому побудовано багато інституцій.

✔️ Навчання протягом всього життя

Більше не існує роботи на все життя, а це означає, що все більше і більше людей повинні перекваліфікуватися протягом усього життя. У відповідь бібліотеки активізують свою навчальну діяльність.

✔️Єдина глобальна колекція

З оцифруванням ресурсів і можливостями працювати між установами, говорити про локальні колекції вже не так актуально, а радше про доступ до універсальних ресурсів.

✔️Приватизація знання

Використання технологічних інструментів, а також повільні реформи авторського права означають, що приватні суб’єкти можуть обмежувати та контролювати інформацію, навіть на мікро рівні, з обов'язковими дозволами та платежами.

✔️Кваліфікація має значення

Зі збільшенням складності інформаційного середовища зростає потреба бібліотечних працівників отримуваати вигоду від високого рівня освіти.

Забезпечення більшого визнання роботи бібліотекарів і відповідної заробітної плати могло б допомогти залучити та утримати талановитих людей, ще більше підвищивши здатність галузі виконувати свої завдання. Постійні можливості для навчання та сертифікації навичок, а також створення та розвиток відкритих шляхів для лідерів також допомогли б утримати людей у цій сфері.

✔️Визнається інформаційна грамотність

Уряди повністю визнають важливість інформаційної грамотності як довгострокової реакції на зростання дезінформації

✔️«Відкритість» піднімає питання про унікальну перевагу/пропозицію бібліотек

Зі зростаючою часткою наукової інформації, доступної у вільному доступі, бібліотеки змушені адаптувати свою роль, інакше вони втрачають свою «унікальну точку продажу» (USP), унікальну пропозицію та актуальність.

✔️Нерівності поглиблюються

Оскільки технології відкривають нові можливості для тих, хто має до них доступ, розрив між ними та тими, хто не має такого доступу, зростає. Якщо не буде вжито заходів, зростають ризики обмеження та збідніння значної частини населення.

6 січня IFLA опублікувала оновлений звіт про тренди 2021, які впливають на бібліотеки

Список складено, спираючись на думку бібліотечних лідерів з усього світу.